Saule kā "cirpšanas" objekts

- 1.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Viņnedēļ iznāca aprunāties ar Latvijā pazīstamu uzņēmēju, kurš ne pirmo gadu darbojas vietējā biznesā, sekmīgi strādājot eksporta tirgos ar pārtikas produktiem konservu nišā.

Šis vīrs paralēli galvenajai nozarei attīstījis arī citus uzņēmējdarbības veidus, tā teikt – visas olas vienā groziņā neliek. Tāpat kā vairumam mūsu valsts uzņēmēju viņam šobrīd aktuāla ir energoresursu problēma, un tāpēc šis biznesa vīrs labprāt iesaistītos zaļās enerģijas ražošanā, lai kaut daļēji nodrošinātu savu uzņēmumu ikdienas tēriņus. Tiesa, viņa aktivitātes patlaban bremzē Latvijas nesakārtotā likumdošana, kas pagaidām neļauj vienā laikā ar saules paneļiem saražoto enerģiju pēc tam izmantot pavisam citā laikā attiecībā 1 pret 1. Kā atzīst uzņēmējs, pagaidām esot cerība labākajā gadījumā šo procesu realizēt naudas izteiksmē, kaut arī no biznesa viedokļa izdevīgāks būtu risinājums elektrība pret elektrību.

Taču pavisam negaidīti saules enerģijas ieguves procesā parādījusies vēl viena problēma, kuru, manuprāt, gan vairāk varētu saukt par Latvijas nacionālo īpatnību. Manis pieminētais uzņēmējs nāk no Bauskas puses, viņam īpašumi un tātad arī loģiska vēlme tajos veidot saules paneļu parku – vienu vai varbūt pat vairākus – Zemgalē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru