Savu ceļu bruģē paša rokām

- 15.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Novada ceļu tīšanu no sniega pašvaldība šajā ziemas sezonā uzticējusi trim zemnieku saimniecībām, kā arī SIA «Erdein», kas uzņēmusies apsaimniekot daļu no Kauguru pagasta ceļiem.

Ar «Erdein» īpašnieku KASPARU NIEDRI sarunājāmies pirms nedēļas — dienā, kad nesniga un Kaspars bija sastopams bijušā gatera ēkā, kas tagad pārtapusi par pietiekami ietilpīgu mehānisko darbnīcu, kurā vietas pietiek pat vairākām lielgabarīta tehnikas vienībām, arī galvenajam ziemas laika darbarūķim — vecajam, labajam belarusiņam, kurš savā mūžā esot ļoti daudz pieredzējis, nu savests kārtībā un vien gaida zvanu, lai tūlīt dotos ceļā. Slodze šim traktoram neesot tik liela kā lauku darbos, un tas kalpojot labi. Šoziem sniega nav daudz, ceļus tīrīt bijis jāizbrauc pareti.

Kaspars stāsta, ka viņam labāk patīkot strādāt uz zemes ceļiem, jo, braucot pa asfaltētajiem, atbildība lielāka — jāuzmanās, ka nesabojā segumu, vienlaikus kārtīgi jānotīra sniegs. Asfalts līdzenāks, toties uz zemes ceļiem satiksme nav tik liela. «Kad ļoti aizputināts, uzmanīgi jāskatās. Braucu lēni, traktors aprīkots ar ķēdēm, lai neslīd. Patiesībā ātri nemaz nevar pabraukt, jo mitrajā rudenī pašvaldība grantētos ceļus nepaguva nogreiderēt, tie nelīdzeni,» skaidro Kaspars.

Lai arī šķūrēšanas lāpsta ļoti liela, ievērojot prasības, kādā platumā ceļiem jābūt notīrītiem, tie jāizbrauc divas, dažviet pat trīs reizes. Belaruss tiek izmantots arī citos gadalaikos — gan pļauj, gan piekabē ved grunti no remontējamiem pašvaldības ceļiem.

KASPARS pie sava uzticamā belarusa. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru