Sejas ir jaunas, bet nepopulāras

- 26.Jūlijs, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Paziņojums par kārtējās «sabiedriskās kustības» un tajā bāzēta politiskā spēka šodienas debiju būtiski atšķiras no iepriekšējiem. Šis noteikti nav Ingunas Sudrabas vai Mārtiņa Bondara/Artusa Kaimiņa (relatīvo) veiksmes stāstu atdarinājums.

Topošās «sorosītu» partijas un tās Saeimas vēlēšanu saraksta veidotāji skaudri apzinās: viņu piedāvājums piesaista tikai ļoti šauru, «advancētu» un prasīgu vēlētāju loku. Līdz «vienkāršajai tautai» noteikti neaizklaudzināsies, piemēram, jauno veidojumu pieteikusī Providus centra politikas analītiķe Marija Golubeva. Viņas līdzšinējā dzīve aizritēja miljardiera Sorosa apmaksātā «ziloņkaula tronī», bez īpašiem rezultātiem mācot politiķus rīkoties pareizi.

Topošās politiķes biogrāfijā ir mēģinājums «iziet no skapja» (Diena, 2006. gada 25. oktobris), publiski uzrādot kopdzīvi ar citu sievieti. Centra mājaslapā viņa sevi raksturo kā «dedzīgu individuālisti», kas ir «nepārtrauktā nesaskaņā ar vairākumu»*. Mjā, šādai politiķei kurš katrs vēlētājs neder...

Jaunā politiskā spēka publiskās sejas bez Golubevas ir vēl divi «elitāristi» — bijušais Reformu partijas ekonomikas ministrs, Hārvardas universitātes (ASV) absolvents un profesionāls pianists Daniels Pavļuts un Mārtiņš Staķis, kafiju tirgojošs «hipsteruzņēmējs», luterāņu aktīvists, LTV raidījuma «Saknes debesīs» vadītājs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru