Septītā uzvara gūta Jelgavā

- 19.Jūnijs, 2019

Atsācies Optibet virslīgas turnīrs futbolā. VALMIERA GLASS VIA ar 1:0 sestdien izbraukumā pārspēja FK Jelgava, tā gūstot savu septīto uzvaru čempionātā.

Pauze, kuru turnīrā radīja izlašu sacensības, vairākām komandām nesusi pārmaiņu vējus. Viens no skaļākajiem notikumiem saistās tieši ar Jelgavas komandu – īsi pirms spēles pret Valmieru no amata atkāpies tās galvenais treneris Marians Pahars, uz karstām pēdām viņa vietā stājies Latvijas futbolā labi zināmais baltkrievu speciālists Oļegs Kubarevs.

Arī valmieriešu rindās notikusi personāliju kustība. Leģionāra gaitās devies aizsargs Krišs Kārkliņš. Nespēdams izlauzt sev ceļu pamatsastāvā, no komandas atvadījies arī uzbrucējs Artis Jaudzems. Pie darba atļaujas Latvijā tā arī netika ukraiņu vārtsargs Andrijs Fedorenko, arī viņš jau kādu laiku vairs nav ar komandu. Visticamāk, pēdējo spēli sestdien Valmieras komandas kreklā nospēlējis Klāvs Kramēns, kurš turpmāk lūko uzmērīt Jūrmalas Spartaka kreklu. Ir arī papildinājumi, kuri gan oficiāli tiks pieteikti līdz ar pāreju loga atvēršanos 19. jūnijā. Zināms, ka viņu būs trīs – ukraiņu uzbrucējs, kurš izlašu pauzes pārbaudes spēlē pret FK Palanga guva trīs vārtus, portugāļu pussargs un kāds Latvijā ļoti labi zināms centra aizsargs no Ganas. Nebeidzami šķēršļi joprojām traucē vēl triju nigēriešu futbolistu parādīšanos komandā.

Kas attiecas uz spēli Jelgavā, jāteic, ka to var raksturot ar vārdiem – laimīga uzvara neglītā spēlē. Uzvarētājus nesoda, lai arī viņu  sniegums šoreiz nebija no tiem acij tīkamākajiem. Pirmajā puslaikā rādītā snieguma ziņā valmierieši gan jāuzteic – tieši viņi kontrolēja spēles gaitu. Momentu pie Vladislava Kurakina vārtiem nebija daudz, toties tas viens 39. minūtē paliks atmiņā uz kādu laiku – Vladislava Soloveičika supergols, raidīts no soda laukuma labās ārējās malas precīzi vārtu tālajā stūrī, bija kaut kas, tā atkārtojumu gribas skatīties vēl un vēl. Principā pēc šiem vārtiem spēle arī beidzās. Tas, kas notika otrajā puslaikā, atgādināja Latvijas izlases ar Starkovu pie stūres kādreizējo taktiku, kad pēc iesistajiem vārtiem tika veidots autobuss ap savu vārtu robežām. Tamazs Pertija nekautrējās aizsardzībā sūtīt arī Verneru Apiņu, kuram šī bija pirmā oficiālā spēle pēc atgriešanās Valmieras komandas rindās. Noturēt rezultātu laukumā devās arī Gatis Kalniņš. Jāteic, ka tās bija arī spiestas lietas, jo otrā puslaika sākumā traumā iedzīvojās Leo Lelišs. Lai gan ar dažām sirdsklauvēm, rezultāts tika arī noturēts – trīs ļoti svarīgi punkti kabatā un laimīgs atpakaļceļš uz Valmieru.

Tamazs Pertija pēc spēles: «Pateicos puišiem, ka šādos laikapstākļos nospēlējām godam līdz galam, līdz uzvarai. Godīgi sakot, pēc pirmā puslaika nebiju iedomājies, ka izveidosies šāds otrais puslaiks, kurā tikai aizsargāsimies. Arī pretinieki otrajā sāka spēlēt krietni labāk nekā pirmajā. Pēc pirmajām 20 minūtēm otrajā sapratu, ka mums pilnībā jāpārslēdzas tikai uz aizsardzību. Tādēļ laukumā izlaidām šos aizsargus, kuri pēc būtības nemaz tādi nav. Rezultātu panācām, visi esam ļoti priecīgi. Vien man ir palikušas nelielas mieles par to, ka otrais puslaiks neizdevās tāds kā pirmais.»

Sergejs Golubevs, Jelgavas kluba sporta direktors, kurš šajā spēlē pildīja galvenā trenera pienākumus (kamēr Kubarevs vēl formalitāšu dēļ nevarēja atrasties laukuma malā): «Esam neapmierināti ar sniegumu pirmajā puslaikā. Iespējams, puiši nedaudz nervozēja, gribot parādīt labāko sniegumu jaunajam trenerim, arī pirmā spēle lielajā stadionā. Spēlējām ļoti dziļi, aizsargājāmies. Pretinieki iesita fantastisku golu. Runājot par otro puslaiku, varu tikai pateikties visiem spēlētājiem par cīņassparu, pašatdevi. Sen ko tādu mūsu komandas izpildījumā nebiju redzējis. Bija daudz momentu, bet diemžēl mums nesanāca, kaut gan dominējām pār pretiniekiem.»

Pēc ilgāka laika savu skatītāju priekšā mūsu futbolisti savu spēlētprasmi rādīs jau šopiektdien, kad pl. 19 uzņems FK Metta. Šobrīd valmierieši ar 24 punktiem atrodas tabulas ceturtajā pozīcijā, priekšā Spartaks (25), RFS un Riga FC ar 31 punktu. Metta ieņem 8. pozīciju ar 13 punktiem.

FK Jelgava – VALMIERA GLASS VIA 0:1 (0:1)

Vārti: Soloveičiks 39’

Brīdinājumi: Indrāns 32’, Fernandess 69’ – Miķelsons 65’, Apiņš 73’, Punculs 74’, Soloveičiks 81’, Kramēns 87’

Sastāvi: Kurakins (v), Eisdens (58’ Čamkins), Rode (k), Fernandess, Litvinskis, Bidzinašvili (80’ Salmiņš), Osipovs, Hvoiņickis, Biljans (73’ Lazdiņš), Indrāns, A. Emsis – Lazarevs (v), Lelišs (56’ Kramēns), Krautmanis, Soloveičiks, Miķelsons, Helovani, Ērglis (k), Nakamura (82’ Kalniņš), Bagidī (71’ Apiņš), Bogdaškins, Punculs

Spēles tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko

Skatītāji: 390

VLADISLAVS SOLOVEIČIKS (Nr. 81) spēlē pret jelgavniekiem guva vienus no līdzšinējā turnīra skaistākajiem vārtiem. Jura Gūtmaņa foto