Sezonu atklāj agrāk – ar ziemas miežiem

- 22.Jūlijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīva «VAKS» mājaslapas ieraksts vēstīja, ka jaunā 2020. gada ražas vākšanas sezona ir oficiāli atklāta. Sagaidītas pirmās kravas «VAKS» ražošanas bāzēs Valmierā, Gulbenē, Varakļānos un arī «VAKS» Sēklu fabrikā Valmierā. Piedāvājam sarunu ar «VAKS» valdes priekšsēdētāju INDULI JANSONU.

Savā mājaslapā pavēstījāt, ka pirmās saņēmāt ziemas miežu kravas. Vai šī Vidzemei līdz šim netipiskā graudaugu kultūra ļauj kooperatīva biedriem agrāk iesākt un arī kopumā pagarināt ražas novākšanas sezonu?

Teikšu, kā ir: ziemas mieži Latvijas klimatiskajos apstākļos tomēr ir visai nedroša graudaugu kultūra, jo tā, kā zināms, ir siltumu mīloša. Toties Eiropas vidienē tas ir ļoti labs un plaši izplatīts kultūraugs. Kādi ir mūsu galvenie apsvērumi, riskējot tos audzēt? Kooperatīva biedru laukos tie bija iesēti samērā daudz, arī klimatiskie apstākļi šoziem bija labvēlīgi, tādēļ tie pa lielam ir sekmīgi nokulti. Galvenais ieguvums ir tas, ka šī agrā kultūra laikus atbrīvo laukus rudens sējai. Nav noslēpums, ka no Zemgales, Kurzemes un vēl jo vairāk kopumā no Eiropas graudkopjiem mēs atpaliekam tieši ar to, ka mums Vidzemē diemžēl ir ļoti īsi laika sprīži starp ražas novākšanu un rudens sēju. Ziemas mieži šo problēmu atrisina, un tieši tādēļ jauno ražas vākšanas sezonu varējām iesākt agrāk nekā citreiz. Pārējās graudaugu kultūras vēl kulšanu tikai gaida, un izskatās, ka tas intensīvi varēs sākties pēc divām nedēļām.

INDULIS JANSONS: «Organizējot un vadot ražošanu, mēs darām to tā, kā tas jādara saimnieciskā valstī.» Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru