Silvara priekšnesums saviļņo žūriju

- 12.Oktobris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pirmajā starptautiskajā Jāņa Zābera piemiņai veltītajā vokālistu konkursā, kas no 28. septembra līdz 1. oktobrim trīs kārtās norisinājās Rīgā, VEF Kultūras pilī, bija akreditēti 18 dalībnieki vecumā no 10 līdz 34 gadiem no Igaunijas, Horvātijas un Latvijas. Finālā trijās vecuma grupās iekļuva deviņi, tostarp Valmieras Mūzikas skolas pedagoģes Laimas Krumholces skolotais Silvars Ritvars Malcenieks, kas vienīgais no jaunāko grupu solistiem kļuva par laureātu, iegūstot 3. vietu.

«Pirmdienas vakarā notika trešā kārta, žūrija bija ļoti respektabla – amerikāņu izcelsmes profesore Klaudija Viska no Vīnes mūzikas akadēmijas Austrijā, dziedātājas Ieva Parša no Latvijas, Inga Kalna, vokālais pedagogs Edgars Kramiņš un muzikologs Juris Griņēvičs,» atceras Laima Krumholce. Viņas stāstījumu turpina koncertmeistare Līga Ivāne: «Atklāšanas ceremonijā pasākuma rīkotājs Edgars Kramiņš teica, ka konkursam bijuši pieteikušies vairāk nekā 40 dziedātāji, bet viņi akreditējuši 23, pārējie atsijājušies repertuāra sarežģītības trūkuma vai citu iemeslu dēļ, bet reāli piedalījās 18, jo pieci bija saslimuši.» Laima: «Arī Silvars divas nedēļas pirms konkursa bija saķēris vīrusu, tad nu pēdējās pāris dienas mēģinājām ļoti uzmanīgi, tikai atkārtojām un pieslīpējām nianses. Tomēr dziedāt Aleksandro Skarlati Āriju nebija nekāds joks, labi, ka sākām gatavoties jau pavasara pusē, otra mums bija Kerubīno ārija no Mocarta operas Figaro kāzas. Bet sākām mēs ar tautasdziesmu Vēja māte, kas arī nebija viegla, tāpēc arī dziedājums padevās visai piesardzīgs.»

PĒC APBALVOŠANAS. No kreisās – koncertmeistare Līga Ivāne, starptautiskā Jāņa Zābera piemiņai veltītā konkursa laureāts Silvars Ritvars Malcenieks un vokālā pedagoģe Laima Krumholce. Kaspara Malcenieka foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru