Situācija ir stabila

- 28.Oktobris, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Kopš pagājušās ceturtdienas visā valstī stājušies spēkā stingrāki noteikumi un ierobežojumi, lai novērstu straujo inficēšanos ar Covid jaunā vīrusa paveidu.

Viens no ierobežojumiem – komandantstunda no astoņiem vakarā līdz pieciem rītā, kad uz ielām un ārpus savas dzīvesvietas atļauts uzturēties vienīgi ar pašapliecinājumu, ka persona atrodas darbā vai veic dienesta pienākumus. Kā iedzīvotāji sadzīvo ar šo situāciju, stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants JĀNIS BAGĀTS: 

«Patlaban cilvēkiem tas nav nekas jauns, jo vienu mājsēdi jau esam izdzīvojuši. Pirmajā reizē vēl īstas skaidrības nebija ne policijas darbiniekiem, nedz iedzīvotājiem – cilvēki vispār neko nesaprata un neņēma šos piesardzības pasākumus nopietni, bet patlaban noteikumi visiem ir zināmi un atliek tikai tos ievērot. Taču joprojām ir jautājumi, uz kuriem nevar atbildēt viennozīmīgi, arī mēs prasām Rīgai, prasām ministrijām skaidrojumus konkrētām situācijām, jo viena recepte, viens skaidrojums joprojām daudzām jomām nav pielāgojams. It kā lēnām lietas sakārtojas, bet pilnīgas skaidrības nav un nekad nebūs, jo vienā normatīvā aktā atbildes uz visām dzīves situācijām neierakstīsi.

JĀNIS BAGĀTS: «Mūsu darbā galvenais ir cilvēcīgais faktors – nevis sodīt, bet pārliecināt.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru