Skolu muzeju biedrībai – 110

- 9.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Katru dienu Latvijas skolu muzejnieki devušies pretim tam labajam, kas ar viņiem noticis. Un sniegots novembra rīts gaidīja pedagogus LU konferencē «No pagātnes uz nākotni».

Tieši šogad apritējuši 110 gadi, kopš, muzejnieka talanta apveltīts, viens no visredzamākajiem Latvijas Republikas izglītības sistēmas pamatlicējiem un veidotājiem Jānis Greste izstrādāja statūtus un reģistrēja Skolu muzeju biedrību. Muzejos laikmeti sasaucas un atmiņas atdzīvojas. 

Noietais ceļš biedrībai līdz šodienai iezīmējies sarežģīts, jo tas bijis pakļauts reformām, totalitārām varām, konformismam u.c. 1998. gadā Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā skolu muzejus pieteica kā sabiedrisku organizāciju – muzeju asociāciju, bet vēlāk 2006. gadā pārreģistrēja par biedrību kā Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļu. Atjaunošanas iniciatori bija dr.hist. Alfrēds Staris un pirmā valdes priekšsēdētāja Aina Elita Zumente. 2010. gadā skolotāju profesiju sarakstā panāca ierakstu Muzeja pedagogs. Nozīmīgu ieguldījumu skolu muzeju darbības (SMB) aktivizēšanā izrādīja Rīgas interešu izglītības metodiskā centra izglītības iestāžu vēstures muzeju metodiskās apvienības vadītāja Zinaida Soboļeva. 

PARAUGI IEDVESMO. Izcilās bijušās SMB valdes priekšsēdētājas (no kreisās): Ineta Amoliņa, Zinaida Soboļeva, Aina Elita Zumente konferencē «No pagātnes uz nākotni». Inetas Krastiņas foto 

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru