Stalta stāja dzīvē un dejā

- 17.Maijs, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Uz Valmieras teātra skatuves vairākas aktrises izstāsta leģendārās balles deju skolotājas Veltas Kalniņas likteni.

Pirmizrādi piedzīvojusi Annas Zvaigznes luga «Stubenhocker: Velta Kalniņa istabā», kuru iestudējis Annas pedagogs, režisors, profesors Pēteris Krilovs.

«Viņa bija profesionāle līdz kaulam, tāpēc to arī izceļam. Viņai bijis ļoti daudz skolnieku, un daudzi viņu joprojām atceras, tāpēc tapa šis stāsts par spēcīgu personību. Jā, man patīk pētīt, izzināt, bet ideja tam visam nepieder man,» sacīja Pēteris Krilovs, norādot uz jauno dramaturģi, kas iesākumā šo dzīvesstāstu pētījusi savā diplomdarbā, tad tapusi luga.

«Stāsts pie manis nonāca netīšām, man likās, cik interesants raksturs... Cilvēks, kurš stāv un krīt par savu pārliecību. Man šādi cilvēki liekas ļoti simpātiski, viņi iedvesmo. Sāku meklēt informāciju, bet bija maz atrodamā. Cilvēks ir dzīvojis, tik daudzus gadus strādājis, katrs otrais uzrunātais, kas saistībā ar deju, man teica, ka bijis viņas skolnieks, bet arhīvos par šo cilvēku tukšs. Tas mani intriģēja vēl vairāk,» stāstīja dramaturģe Anna Zvaigzne, kura zina, ka arī Valmierā leģendāro balles deju skolotāju pazīst, viņa savulaik braukusi arī uz Viestura vidusskolu deju stundas pasniegt, un viņai esot tūkstošiem skolēnu, kurus interesēs šis biogrāfiskais stāsts uz skatuves. Stāsts, kas būtībā pārtapis par cilvēka likteņstāstu.

LĪDZ KAULAM PROFESIONĀLE – tā par Veltu Kalniņu saka izrādes režisors Pēteris Krilovs. Veltu Kalniņu izrādē atveido trīs aktrises. Attēlā Elīna Vāne kopā ar Kasparu Zvīguli. Foto vdt.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru