Svaigs gaiss ir ļoti svarīgs!

- 1.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā Burtniekam apgalvo uzņēmējs ULDIS REŅĢE, kurš Burtnieku novadā un ne tikai tur pazīstams ar savu elektronisko elektrības patēriņa pieskatītāju GDog, mazāk zināma viņa radītā iekārta ogļskābās gāzes līmeņa noteikšanai telpās CO2 Maple, kas īpaši aktuāla šobrīd, kad eksperti par vienu no efektīvākajām darbībām pret kovidu atzīst telpu vēdināšanu, tātad arī telpās esošā gaisa lietderības noteikšanu.

Par šo – tik aktuālo ierīci tieši šodienas apstākļos – arī saruna ar SIA GDOG direktoru Lieldienu nedēļā.

Tevi, Uldi, gandrīz vai jāsāk uzskatīt par telepātu. Kā sanāca, ka ar savu izgudrojumu ogļskābās gāzes līmeņa noteikšanai CO2 Maple trāpīji tirgū faktiski vēl pirms pandēmijas atnākšanas?

Šī ideja man radās ne vakar, ne pagājušā, ne aizpagājušā gadā... Ideja par gaisa kvalitāti radās vēl senāk. Varbūt saknes meklējamas manā bērnībā, jo man bija problēmas ar elpošanu, no kaut kādiem putekļiem, no gaisa kvalitātes man radās astma. Bez zālēm, bez Astmopent es nevarēju ne paelpot, ne kur braukt. Tas bija diezgan nopietni. Patiesībā tas man iedeva kaut kādu impulsiņu, es sapratu, ka gaiss un elpošana ir ļoti, ļoti svarīgas lietas. Tad sāku nodarboties ar elpošanu, ar niršanu, kas ir vēl viens mans hobijs blakus makšķerēšanai. Pats no astmas – ar elpošanas vingrinājumiem, ar pareizu elpošanu – tiku vaļā, es arī sportoju, savulaik biju PSRS sporta meistara kandidāts kamaniņu sportā. Taču pat sportošana un aktīva fiziskā slodze nepasargā cilvēkus, ja viņiem ir tāda raksturīga problēma, kāda man bija astma. 

Elpošana ir visam pamats, gaiss, ko mēs elpojam, ir jākontrolē! Tā man piedzima pati CO2 Maple ideja, bet tas noformējums, kā gaisa tīrības detektors patlaban izskatās, tapa, skatoties dabā uz kļavas lapām. Sākumā tās ir zaļas, pēc tam pamazām krāsojas sarkanas...

AKTUĀLI ABI. Uldis Reņģe Lieldienu noskaņās savā sētā lietainā otrdienas rītā ar abām šī pavasara aktualitātēm: vienu no šonedēļ izkārt paredzētajiem astoņiem putnu būriem un savu un dēla Ivara kopdarbu – CO2 Maple oša masīvkoka ietvarā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru