Svarīgas rindas uz trotuāra

- 15.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novadā svin Dzejas dienas. Bibliotēkās un kultūras centros tiekas ar literātiem – dzeju lasa un izdzied, klausās un bauda. Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi jau septīto gadu «Dzejoļus raksta uz trotuāra». 

Ar krāsainiem krītiņiem rakstītas dzejas rindas nevar palikt nepamanītas. Pat cauri Vecpuišu parkam ejošie, pie Jāņa Daliņa stadiona skrienošie, uz «Valletu» pirkties steidzošie, nevar nepamanīt, ko viņiem septembrī vēlas pateikt Knuts Skujenieks, Māris Čaklais, Ojārs Vācietis, Māra Zālīte, Imants Ziedonis. Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni un pedagogi mums dāvā šo iespēju. 

«Mēs pie Mūzikas skolas uzrakstījām tās dzejas rindas, ko pašas izvēlējāmies. Mēs rakstījām par baltu un melnu dienu, ka dzīvē ir pozitīvas un ne tik labas lietas,» stāstīja Dagmāra no Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.b klases, bet Rita un Ance piebilda, ka ik gadu šai akcijai iedvesmo gan septembris un rudens tuvums, gan dzeja, gan skolotāja. Šīs klasesbiedrenes izvēlējušās uz trotuāra rakstīt fragmentu no Māra Čaklā dzejoļa, bet ģimnāzijas astotie atgriezās no Vecpuišu parka. 8.c klases audzēkņi tur lasīšanai atstājuši Imanta Ziedoņa rindas.

DZEJAS DIENAS ir notikums un mums tas patīk,– sacīja Valmieras Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknes Ance (no kreisās), Rita un Dag­māra. Viņas   dzejoļus uz trotuāra raksta kopš 7. klases. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru