Svešādās zemes vilinājums

- 16.Marts, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Par Japānu saka, ka tā visiem ceļotājiem kļūst īpaša. To var iemīlēt vai arī ne, bet esot grūti šo valsti aizmirst.

«Ja man kāds būtu teicis: še tev nauda, izvēlies, uz kuru valsti brauksi, tad varbūt tā arī nebūtu Japāna. Tā nebūtu vieta, kuru pasaules kartē es nosauktu kā pirmo, ko vēlos iepazīt. Taču tagad, kad esmu atgriezusies, es labi zinu — ja dzīvē būs tāda iespēja, tad es noteikti tur atgriezīšos, jo bija forši,» sacīja tūrisma speciāliste, aktīva dzīvesveida piekritēja un krosmintona pasaules topa spēlētāja SANTA PAEGLE, kuru tieši sports un vēlme piedalīties tūkstošpunktu turnīrā pērnā gada rudenī aizvilināja līdz Tokijai. Tur Santa ieguva divas zelta medaļas, trīs dienas pavadīja sacensību gaisotnē, bet atlikušo laiku veltīja Tokijas iepazīšanai un, cik vien tuvu tas iespējams, ieskatījās acīs Fudzi kalnam.

Tokijiešus pielīdzina latgaļiem

Pēc pērnās visai drēgnās Latvijas vasaras Santa bijusi sajūsmā, kad septembra vidū Tokija sagaidījusi tūristus, ļaujot kārtīgi sasildīties. Plus 30 grādi saulē, Uzlecošās saules zemē — prātā visu laiku virknējies. Japānā sanācis daudz smaidīt, un vislielākais prieka iemesls bijuši vietējie.

«Japānā ir tik daudz tradīciju, tik daudz mums svešādu lietu, garšu, bet turp var arī doties, ne lai aplūkotu tūrisma objektus, tempļus, lai izpētītu Japānas vēsturi, kultūru, ar kuru viņi tā lepojas, jo man šķita, ka pati neaptveramākā lieta Japānā ir paši japāņi. Brīnišķīgi cilvēki — smaidīgi, atsaucīgi, laipni. Daudzi nezina angļu valodu, bet visu saproti, visur tiec, jo vietējie ir tik ļoti ieinteresēti tev palīdzēt. Tieši tur satikto cilvēku dēļ, kad atgriezos no Japānas, vēl labu laiku biju emociju pārņemta. Man ļoti patika ar viņiem kopā būt,» aizgūtnēm stāstīja Santa, cenšoties ko līdzīgu atrast Latvijā.

«Saka, ka latgalieši ir viesmīlīgi, nu, tad es izjutu, ka japāņu viesmīlība vēl jāreizina ar trīs vai pieci. Un ļoti svarīgi, ka tā nav nogurdinoša. Japāņi nav sarunās uzbāzīgi, viņi respektē katra cilvēka personīgo telpu, un tajā pašā laikā ik vietā, notikumā tu jūties kā īpaši sagaidīts,» atcerējās Santa, atgādinot, ka Tokija ir pilsēta, kurā cilvēku ir tik biezs kā skudru pūznī, taču viņi protot cits citu netraucēt, nenogurdināt, bet ar smaidu, labu vārdu uzmundrināt.  Informācijas avoti vēsta, ka valstī dzīvo vairāk nekā 127 miljoni cilvēku un ļaužu blīvums uz vienu kvadrātkilometru arī mērāms simtos —  337. Latvijā līdz galam neizprotami skaitļi, tāpēc nav pat iespējams izprast sajūtas.

KIMONO ir japāņu lepnums, tāpat kā simtiem nianšu senajā kultūrā. Santu nacionālajā apģērbā ietērpa ģērbējas, liekot saprast, ka kimono ir pagalam smalka lieta, kas jānovērtē. To centušies saprast arī Santas sacensību biedri no Vācijas. Foto no personiskā arhīva.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru