Svētki, kas paliks atmiņā
«Pēdējā laika lielākais notikums ne vien Latvijā, bet arī Naukšēnos bija Latvijas simtgade. Domājām un gatavojāmies tai laikus, mūsu deputāti apciemoja pensionārus, kuri vecāki par 80 gadiem, un arī represētos, apsveicot viņus svētkos ar naudas balvu 30 eiro apmērā. Naukšēnu galvenajā ielā saziedēja Latvijas karogi, skolā un arī mājās tika gatavoti putnu būrīši, lai tos nākamajā pavasarī izliktu Naukšēnu kokos galvenokārt pie doktorāta un vēl citviet. Bija ideja par 100 būrīšiem Latvijas simtgadei, pašlaik ir 81, jādomā, ka līdz pavasarim taps arī atlikušie 19,» ir pārliecināta Naukšēnu kultūras nama direktore INDRA JIRGENA.
«Svētkus svinējām tieši 18. novembrī ar Naukšēnu novada vidusskolas un pagasta kultūras nama pašdarbnieku – dejotāju, dziedātāju – koncertu. Šoreiz izpalika skolas ragu orķestra, kurā notiek paaudžu maiņa, priekšnesums, toties dejotāji dejoja uz nebēdu, dziedātāji dziedāja, un viss notika ar Naukšēnu uzņēmēju atbalstu, kuri ziedoja bērniem grāmatas, svētkos tika sveikti arī labākie Naukšēnu novada vidusskolas skolēni.
Pēc koncerta visi tika aicināti uz kopīgu salūtu, kas varbūt nebija tik krāšņs kā Rīgā, tomēr savu prieku tas naukšēniešiem deva, to vērot bija sabraukuši daudzi tuvākās apkārtnes iedzīvotāji no Rūjienas, Kārķiem un vēl citurienes, bet pēc tam visi tika aicināti uz latvisku vakarēšanu pie vidusskolas. Tika iedegtas svecītes un pašā vakarā – svētku balle ar Kantori 04. Vai nu tāpēc, ka šī balle tika dāvināta par brīvu, vai tāpēc, ka apkārtnē citas balles nebija, tā izrādījās ļoti apmeklēta, bet tieši divpadsmitos visi tika cienāti ar ceptuves Liepkalni īpašo svētku torti un šampanieti. Tā kā torte svēra 10 kg, tad pa gabaliņam sanāca pilnīgi visiem.
KONCERTĀ dziesmas un dejas mijās ar dzejas lasījumiem. Priekšplānā – Evelīna Eglīte un latviešu valodas skolotājā Dana Eglīte. Noras Kārkliņas foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv