Svētki mūzikai

- 12.Decembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mūzikas skolas Universum Valmierā divu gadu jubilejas koncertā piedalīties, muzicēt un sveikt draugus bija iespēja mums – Gulbenes Mūzikas skolas Lizuma klavieru klases divām audzēknēm un skolotājai.

Draugi – tā par Mūzikas skolas Universum vairākiem audzēkņiem un pedagogiem varam teikt kopš šī gada brīnišķīgas rudens dienas, kad kopīgi muzicējām Druvienas Vecajā skolā – muzejā. Skanot mūzikai un druvēnieša Jāņa Poruka dzejai muzeja vadītājas Kristīnes Kramas lasījumā, pavadījām vasaru un ieskandinājām radošu jauno mācību gadu.

Vēja spārniem aizskrējis pirmais mācību semestris. Mūzikas skolai Universum tas bijis īpaši ražīgs. Audzēkņi kopā ar pedagogiem sagatavojuši skaistu, interesantu divu stundu garu koncertprogrammu, veltītu skolas divu gadu jubilejai. Gluži tāpat kā jaunā skola, kas tikko spērusi savus pirmos soļus Latvijas skolu saimē, ikviens tās audzēknis ar centību, mīlestību un atbildību nospēlēja savas pirmās iemācītās notiņas un skaņdarbiņus. Skanēja klavieres, blokflauta, ksilofons, klarnete, flauta, vijole, eifonijs, saksofons, ģitāra. Īpaši uzslavējami audzēkņi, kuri mācās divu un pat trīs instrumentu spēli, to demonstrējot arī koncertā!

Ar atzinīgiem aplausiem publika novērtēja jau visai ievērojamus audzēkņu mākslinieciskos sasniegumus, pūles un pedagogu ieguldīto darbu. Nav vienkārši muzicēt kameransamblī, bet trīs vecāko klašu audzēknes Arīna, Loreta un Annija muzicēja brīvi un atraisīti. Prieks par Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkni Edvardu Emīlu Tauvēnu (eifonijs) un skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes bijušo audzēkni Saniju Lindu Cini (klavieres), kuri vienojās skanīgos blūza ritmos un sveica visus klātesošos.

Visi pedagogi koncertam atbildīgi gatavojuši ikvienu savu audzēkni. Par to pateicības vārdi un ziedi koncerta izskaņā no skolas direktora Anda Apsīša skolotājiem Ingunai Birzniecei, Ritmai Pētersonei-Cepītei, Aivaram Cepītim, Sanitai Melderei, Jānim Dimantam, Daniēlam Grozam, Jānim Lielbārdim, Viktoram Eunapu un koncertmeistaram Ingmaram Zemzarim. Arī audzēkņiem direktors pateicās un katram pēc koncerta dāvāja rozi – cēlu, nopietnu, greznu ziedu, – gluži tāpat kā mūzika un attieksme pret to… Mācītājs Andrejs Vatuļins atgādināja, ka pateicībā par šo skolu un tās darbību nedrīkstam aizmirst Dievu.

Brīnišķīga pieredze un jauni muzikāli iespaidi! Uz redzēšanos, Valmiera un draugi! Tiksimies pavasarī Starptautiskajos Mūzikas un mākslas svētkos Valmierā, Mūzikas skolā Universum!

Līga Kļaviņa,

Gulbenes mūzikas skolas Lizuma klavieru klases skolotāja

MUZICĒ Arīna, Loreta un Annija. Aivara Cepīša foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru