Tā sporto Naukšēnos

- 12.Marts, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Naukšēnos atbraucējs vispirms ievēro ceļa rādītāju stabu «Valmiera — 44 km, Valka — 43 km». Rūjas upīte iekalta ledū, mežā ir kluss, tikai alnis kādreiz pabaida kādu šoferi. Lielos darbus lauku ļaudis apdarījuši. Ko darīt garajos ziemas vakaros? Naukšēnos ļaudis negarlaikojas, jo cieminieki aizraujas ar sportu, un par to jāpateicas vietējās vidusskolas skolotājam Gunāram Krūmiņam. Rītos viņš māca bērniem spert pirmos soļus uz ledus vai tvert bumbu, bet pievakarē pie viņa ierodas tēvi, lai trenētos un sacenstos.» Tas ir izraksts no laikraksta «Rīgas Viļņi» 1969. gadā.

Pašlaik Naukšēnu Cilvēkmuzejā apskatāma izstāde «Tā sporto Naukšēnos». No izstādes apmeklētājiem dzirdēju: «Kas to būtu domājis, ka mūsu mazajā miestā ir tik daudz un dažādu sporta veidu!»

Arī vairs Naukšēnos nedzīvojošos joprojām uzskatām par savējiem.

Muzejam varbūt ir jāvāc tikai vēsture, bet arī šī diena kādreiz būs vēsture. Tāpēc izstāde ir par sportu agrāk un tagad. Pagājušajā gadā no Naukšēnu vidusskolas dabūjām divus fotoalbumus. Tad arī sapratām, ka par sportu vajadzētu izveidot izstādi. Sazvanoties, runājoties ar sportistiem, jutu ļoti lielu pretimnākšanu. Cilvēki jau gados visvairāk izceļ Gunāru Krūmiņu, kurš licis stiprus pamatus sportam pagastā. Kāda jaunībā aktīva sportiste stāstot smējās: «Gunāram Krūmiņam neinteresēja, ka tu neesi trenējusies slēpošanā. Neesi slēpojusi? Nu nekas, tagad slēposi. Un bija vien jākāpj uz slēpēm!» Arī kolhoza laikos bijušais metodiķis Dombrovskis uzsver, ka tieši G. Krūmiņš ir ievirzījis viņu sportā. Ka, tikai pateicoties viņam, viņš sportojis ilgus gadus.

ATTĒLS NO IZSTĀDES. Pirmā finišē Vija Dombrovska.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru