Tālavas sudrabs un Eiropas zaļums

- 28.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras muzejā aizvadītās nedēļas nogalē atklātas divas mākslas izstādes: Andris Vārpa. Personīgi (tēlniecība un zīmējumi) un Ievas Kampes-Krumholcas Mēs nākam no viena koka (gleznas). 

Pazīstamā tēlnieka valmierieša Andra Vārpas darbs uzrunā skatītāju jau no muzeja priekšpagalma – tas ir varenais Tālavas sudrabs. Dižens mākslinieka iecerē un iespaidīgs apjomā, pelēkais granīts varētu būt simbols vīru karotāju laikam: izstādes atklāšanā Andris Vārpa vēsturiskā motīva klātbūtni skaidroja ar atsauci uz Jāņa Lejiņa triloģijā Zīmogs sarkanā vaskā minēto ķēniņa Tālivalža kara lādi, kurā glabājies Tālavas sudrabs... 

Abas izstādes, respektējot kovidlaika realitāti, atklāja brīvā dabā muzeja pagalmā, Renāra Veličko mūzikas ielokā. Godināt māksliniekus vēlējās gan Valmieras, gan Rūjienas un Kocēnu novadu pašvaldību pārstāvji: Andris Vārpa audzis un mācījies Rūjienā, valcēniete Ieva Kampe-Krumholca pašlaik dzīvo un strādā Kocēnos. Pateikdamies atbalstītājiem, Andris Vārpa sirsnīgi teica: visus neuzskaitīšu, bet daudz pateicības vārdu gribētu teikt visiem, kas man palīdzējuši visu šo gadu, līdz pat šim brīdim, tur daudzu cilvēku darbs bijis klāt, lai taptu mana izstāde. Mākslinieka meita, izstādes kuratore Arta Vārpa gan piebilda: tētis pats bija labākais kurators! Muzeja izstāžu un pasākumu daļas vadītāja Guna Medne uzsvēra, ka Andra Vārpas darbu izstāde tapusi ilgi, bijusi lolota un ļoti gaidīta, un arī tāpēc īpaša.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru