Teātra vadība strādā pie dažādiem scenārijiem

- 3.Aprīlis, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras Drāmas teātra telpās šobrīd ir klusi un mierīgi, tomēr teātris skatītājam tuvinās virtuāli. Vadība stādā pie dažādiem scenārijiem, lai skatītāji varētu noskatīties ilgi gaidītās izrādes klātienē. Katru dienu situācija valstī mainās, tāpat arī veidotie scenāriji par atkalsatikšanos ar skatītājiem. 

«Galvenā darbība, kas ir mūsu izrādes un mēģinājumi, šobrīd nenotiek. Teātrī notiek labiekārtošanas darbi, tiek būvētas dekorācijas jaun­iestudējumiem, protams, ievērojot visus drošības pasākumus un noteikumus, kas šobrīd ir izvirzīti. Administrācija un vadība strādā pēc iespējas vairāk attālināti, bez liekas vajadzības sapulces nerīkojam un nepulcējamies, ko varam vadības un administrācijas ziņā, cenšamies sakārtot attālināti, tāpat teātrī mums darbojas informatīvais tālrunis, kur katru dienu ir kāds, kas atbild uz zvaniem, jo cilvēki ir satraukti un grib saprast, kas notiks ar viņu biļetēm un kāda tā situācija būs pēc tam. Lai nomierinātu skatītājus, tad kāds darbojas kasē un atbild uz zvaniem,» stāsta sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.

Klātienē ar skatītājiem kultūras darbinieki nevar tikties, tāpēc tas viss notiek tiešsaistē. «Tā šobrīd ir vienīgā iespēja, kā cilvēki var baudīt teātri,» tā Marta Cekule. Pagājušajā nedēļā, atzīmējot Teātra dienu, Valmieras Drāmas teātris radīja video sveicienu. «Mums ideja radās, tāpēc ka esam tādā situācijā, kādā līdz šim neesam bijuši, un satikšanās gan kolēģiem savā starpā, gan ar skatītājiem nav iespējama, viss pārceļas uz tiešsaistes vidi. Mēs to video sveicienā gribējām parādīt,» tā Marta Cekule. Idejas autors bija Aigars Apinis, kas video materiālā ieskicēja nelielu virtuālā mēģinājuma daļu no gaidāmās izrādes «Inišmoras leitnants», kuras pirmizrāde bija paredzēta 9. aprīlī. 

Marta Cekule norāda, ka šobrīd doma par mēģinājumiem tiešsaistē tiek apsvērta pavisam nopietni, lai mēģinājumu process neapstātos pavisam: «Viens līdz trīs cilvēki varētu būt teātrī, pārējie būtu attālināti. Tas viss vēl ir procesā, jo mēs cenšamies meklēt risinājumus un pielāgoties, lai darbs varētu turpināties. Plānots atsākt kādus mēģinājumus, bet par to lemsim, kad atkal būs zināma jauna informācija, kas aktuāls notiek valstī un vai mēs to varam darīt. Nezinām, cik reāli vai efektīvi mēģinājumi tiešsaistē varētu būt, ja tiešām to tā darītu.» Viņa prognozē, ka sākotnēji, kamēr aktieri lasa tekstu un runā dialogus, šāda opcija varētu strādāt labi, tomēr, sākoties tālākam darbam kopā ar režisoru, būtu nepieciešama savstarpējās saskarsmes un klātbūtnes sajūta, ko tiešsaistes mēģinājumā būtu grūti panākt.

Nevienam nav skaidrs, kā situācija valstī un pasaulē risināsies, tāpēc skatītājiem, kas interesējas par izrādēm un iegādāto biļešu maiņu, skaidro vairākus scenārijus. Iespēju robežās izrādes tiks pārceltas un biļetes būs derīgas uz pārceltajām izrādēm, bet, ja ārkārtas stāvoklis pagarināsies un tās nevarēs demonstrēt, tad skatītāji biļešu naudu varēs atgūt.

«Lielākoties visa informācija liecina, ka ārkārtas stāvoklis tiks paildzināts un līdz ar to šajā sezonā izrādes vairs nevarēs rādīt, bet mēs nesteidzamies notikumiem pa priekšu. Mēs skatīsimies, kā viss risināsies, un līdz ar to mēģinām lemt un rast risinājumus. Trupas vadītājs ar teātra direktori strādā pie plāna maiņas, pie dažādiem scenārijiem, kā mēs varētu pārcelt izrādes, ja ārkārtas stāvoklis 14. aprīlī beigsies, kāds mums varētu būt plāns, ja arī šo ārkārtas stāvokli paildzina,» skaidro Marta Cekule, «cerējām, ka mēs izrādes varēsim demonstrēt maijā un jūnijā, bet situācija mainās pa dienām, un šobrīd ir grūti pateikt, vai tas būs iespējams.»

Algas darbiniekiem tiek saglabātas. Vadība strādā attālināti un veic savus pienākumus, savukārt aktieri saņem savu pamata algu ārkārtas stāvokļa laikā. «Vasara mums ir atvaļinājumu laiks, jūnijā visi iet atvaļinājumos, tāpēc ceram, ka naudas lietas sakārtosies, lai nevienam nekas nav jāsamazina,» tā Marta Cekule.

VIDEO SVEICIENS TEĀTRA DIENĀ ieskicēja tiešsaistes mēģinājumu no izrādes «Inišmoras leitnants». VDT foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru