Telpaugu lološana

- 7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā norisinājās Vidzemes Augstskolas studentu apvienības veidotā meistarklase, kurā dalībnieki varēja iemācīties dažādas lietas, kas palīdzētu labāk saprast savus telpaugus. Teoriju par telp­augiem un to kopšanu vadīja Valentīna Pole, agronomijas zinātņu doktore un Dārzkopības institūta pētniece. 

Par praktisku lološanas meistarklasi parūpējās «For My Plants» radītāja Liāna Kažmere, un ar iepriekšēju sagatavošanos katram bija iespēja līdzdarboties telpauga pārstādīšanā un padalīties savā pieredzē. Uz meistarklasi kopumā bija pieteikušies apmēram 130 cilvēki, bet pieslēdzās nedaudz vairāk par pusi, 70 cilvēki no dažādām Latvijas vietām – Ādažiem, Jelgavas, Dobeles, Liepājas, Iecavas, Rīgas un Valmieras pilsētas un novada. 

Elīna Sokolova-Luca, Vidzemes Augstskolas pasākumu organizatore, par meistarklases izveidošanu stāsta: «Šajā laikā, kad nav iespēju tikties, sākumā bija ideja šādu meistarklasi uzrīkot Vidzemes Augstskolas darbiniekiem. Vēlāk, runājot ar Liānu Kažmeri, sapratām, ka šādu iespēju varētu piedāvāt plašākam cilvēku lokam Valmierā, jo tas ir šobrīd aktuāls temats. Vidzemes Augst­skolas studentu apvienība izveidoja meistarklasi dažāda vecuma cilvēkiem Valmierā, kuriem rūp viņu telpaugi un kuri vēlas iemācīties kaut ko jaunu. Tādā veidā stiprinām arī vietējo kopienu. Līdz Covid-19 situācijai es pati daudz ceļoju, mājās bija pāris augu, kurus reti vajadzēja laistīt. Tagad man ir daudz dažādu augu, un ne vienmēr zinu, kā ar viņiem sarunāties, tad viņi sāk kalst vai dzeltēt. Tad, meklējot papildu informāciju, sapratu, ka tā ir vesela pasaule, kurā nekad neesmu bijusi. Tā šī ideja attīstījās tālāk, pateicoties studentu apvienībai, un arī īstenojās.»

GAISMA IR VIENS NO FAKTORIEM, lai telpaugi justos labi. Foto no pixabay.com 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru