Tēvam un dēliem viens "hobijs"

- 14.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Visiem četriem Kocēnu pagasta «Kalna Cimpēnu» vīriešu kārtas Eglīšiem ārpus maizes darba ir kāds, kā paši saka, hobijs. Kur vēl labāk var būt – tēvs un viņa trīs dēli Imants, Kārlis un jaunākais Uldis savus brīvos brīžus pavada, var teikt, turpat mājas pagalmā pašu iekārtotajā darbnīcā, kur no koka top dažādas skaistas lietiņas. 

Par to, kā viss sākās, stāsta pirms diviem gadiem nodibinātās SIA «Simple Concept» ražošanas vadītājs, vienlaikus ģimenes galva VALDIS EGLĪTIS: 

«Jā, strādājam kopā, un tas mums ir tāds kā hobijs. Jaunākais dēls Uldis, kurš studējis Dānijā, tagad strādā par arhitektu dizaineru Rīgā. Viņš arī bija tas, kas izdomāja, ka te, mājās, kaut ko varētu uzsākt. Telpas mums nav jāīrē, un veiksmīgi sakrita, ka ALTUM piešķīra aizdevumu. Par šiem līdzekļiem tika nopirkts CNC darbgalds – frēze (aparāts trīs mašīnu cenā), kas palīdz īstenot visu, ko mani puiši izdomājuši. Viens izmet ideju, tad otrs, dizainers akceptē, un rodas kas jauns. Tiek arī piedomāts, kā prece izskatīsies tirgū, kā atšķirsies no citu meistaru piedāvājuma. Pārsvarā tās ir virtuves saimniecības lietas – dēļi un dēlīši, paplātes (arī kombinācijā ar dabīgo vai mākslīgo akmeni), arī cibiņas, kārbiņas, paliktnīši glāzēm. Bet ir pat koklei pamats frēzēts. Mums arī notiek darba dalīšana – vidējais un jaunākais dēls darbojas ar frēzi, bet, kad beidzas frēzēšana, izstrādājums ir jāslīpē, jāeļļo, jākrāso. Vienmēr ir ko darīt, arī ziemā nav jāgarlaikojas. Bet labākais, ka viss notiek tepat mājas pagalmā.» 

Ko teikt – nolasījusies laba brigāde (pats ģimenes tēvs pirms dažiem gadiem darbojies celtniecībā).

DARBNĪCĀ. Valdis izstrādājumus apskatei sakārtojis uz frēzes. Aparāts ir tik liels, ka pa darbnīcas durvīm nav bijis iespējams dabūt iekšā, mūrī nācies kalt caurumu. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru