Tiekas jaunie ugunsdzēsēji

- 15.Marts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Prast rīkoties dažādās nelaimes situācijās, zināt ugunsdrošības prasības, mācīties darboties komandā, apgūt ugunsdzēsības sporta disciplīnas un ne tikai to no 9. līdz 12. martam bija iespējams iemācīties Naukšēnos jauno ugunsdzēsēju izbraukumu treniņos ar nosaukumu «Zini un esi drošs».

No dažādām Latvijas malām sabraukušie jaunieši, kuri skolas laikā darbojas ugunsdzēsības sporta un jauno ugunsdzēsēju pulciņos, piedzīvoja interesantu nedēļas nogali. Tālāko ceļu bija mērojuši jaunieši no Grobiņas un Alsungas novada, bet skaitliski vairāk bija mūsu apkārtnes jauno ugunsdzēsēju no Dikļu, Rencēnu, Matīšu, Burtnieku pamatskolas, Valmieras sākumskolas, Valmieras tehnikuma, Valmieras 5. vidusskolas, Rūjienas vidusskolas un Naukšēnu novada vidusskolas. Lai noskaidrotu, kur un kā tiek ražots Latvijā garšīgākais saldējums, tika apmeklēta Rūjienas saldējuma ražotne, kur kārumniekiem bija iespēja nosmeķēt vismaz 15 dažādus saldējumus.

Nodarbībās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji demonstrēja pamācošas filmas, modelēja dažādas situācijas, kurās dalībniekiem bija jāpieņem atbildīgs lēmums cilvēku glābšanā. Nākamos glābšanas soļus drošā vidē demonstrēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki no Rūjienas, un pirmās palīdzības sniegšanu atkārtoja katrs dalībnieks. Sporta zālē fiziskās aktivitātes vadīja bijušie jaunie ugunsdzēsēji.

Apvienotā Rencēnu, Burtnieku, Matīšu un Valmieras jauniešu komanda demonstrē piramīdu ar vienoto ārkārtējo situāciju tālruņa numuru 112. Pārējie cenšas atminēt!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru