Tiesiskums un Jupitera dusmas

- 9.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vairums no mums, kam ikdienā makā nav pat 50 eiro, kad uzzinām par čemodāniņā vestu pusmiljonu eiro, lai tos pat nezin par ko kādam atdotu, dziļā pārliecībā pievienosies apsūdzībai, ka tāds vedums nu gan nevar būt godīgs.

Kaut tikai tāpēc, ka pusmiljons eiro daudzu (pat politiķu) prātiem ir grūti aptverama summa. Tā nu, kad 2015. gada 6. augustā uz Tallinas šosejas KNAB aizturēja toreizējā «Latvijas dzelzceļa» (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa automašīnu un tajā atrada Igaunijā miljonāra Oļega Osinovska iedoto pusmiljonu eiro, ar masu mediju starpniecību sabiedrībai tika piedāvāts nešaubīgs secinājums, ka noticis liels kukuļošanas mēģinājums. Vairums žurnālistu tad pat nemēģināja ieklausīties abu apsūdzēto un viņu advokātu apgalvojumos, ka tā bijusi vien divu privātpersonu sarunātā biznesa «rebe», kurā Magonis nebūt nepiedalījās kā LDz amatpersona, tātad nevarēja būt kukuļņēmējs. 

Pēc tam piecus gadus izmeklēšanas materiālos pastāvēja kardināli atšķirīgas realitātes, no kurām sabiedrībai gan tika atgādināta neapšaubāmi pierādīta kukuļdošana. Tādēļ daudziem pārsteigums bija 21. janvārī Vidzemes rajona Limbažu tiesas tiesneša Kārļa Jansona paziņotais, ka šī tiesa par kukuļošanu apsūdzētos Uģi Magoni un Oļegu Osinovski ir attaisnojusi, jo tiesas ieskatā prokuratūras celtās apsūdzības nav pierādītas. Sprieduma detaļas gan kļūs zināmas, kad tiks uzrakstīts un publiskots pilns tā teksts. Spriedumu varēs pārsūdzēt apgabala tiesā un Augstākajā tiesā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru