Tiesnešu namiņa pārvērtības sākušās

- 28.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Liesmā» ne reizi vien jau esam rakstījuši par Latvijas – Krievijas sadarbības kopprojektu «Zaļie torņi», kura sagatavošanas darbi prasīja vairākus gadus. Rūjiena, kā zināms, ir šā projekta galvenais partneris. Šovasar šā vērienīgā starpvalstu projekta realizācija ir sākusies.

«Liesma» par to lūdza nelielu komentāru Rūjienas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājai LĪGAI MARTINSONEI. Lūk, viņas atbilde:

«Rūjienā ir uzsākti būvniecības darbi Rūjas upes abos krastos pie Rūjienas vidusskolas. Tur top 4 metrus augsta putnu vērošanas platforma, kā arī telpas dabas izzināšanas nodarbību un semināru rīkošanai. Projekta ietvaros plānots uzbūvēt dažāda veida skatu torņus ar demonstrēšanas centriem («zaļajām klasēm») un zaļo paviljonu, kas aprīkoti ar viedām atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām četrās projekta partneru pilsētās – Rūjienā, Cēsīs, Kingisepā (Krievija) un Gdovā (Krievija). Saražotā elektroenerģija tiks izmantota energoefektīva (LED tipa) apgaismojuma nodrošināšanai. Projekts tiek finansēts Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros no Eiropas Savienības, Krievijas Federācijas finansējuma, Latvijas Republikas līdzfinansējuma un Rūjienas novada, Cēsu novada, Gdovas un Kingisepas pilsētu (Krievija) pašvaldību līdzekļiem.»

TE BŪS «ZAĻĀ KLASE». Projekta realizācijā pamatīgas pārmaiņas sagaida Rūjienas vidusskolas pusē esošo kādreizējo skolotāju māju, vēlāk sauktu par tiesnešu namiņu. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru