Trīs vareni lepnumi

- 7.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Latvijas lepnums» ir goda nosaukuma apbalvojums par pašaizliedzīgu un nesavtīgu palīdzību līdzcilvēkiem, un šogad trīs balvas savu mājvietu atrada mūspusē. 

Pieteikumus raksta līdzcilvēki, kas starp savējiem tuvumā un tālumā novērtē sirds gudrus un sirds dāsnus cilvēkus, ģimenes, seniorus, kuri daudz dara otra labā. Arī aizvadītajā gadā žūrijai vajadzēja vērtēt vairāk nekā 200 pieteikumus, atzīstot, ka katrs apbalvojumam pieteiktais cilvēks tik tiešām ir pelnījis dziļu cieņu, pateicību par padarīto. «Latvijas lepnuma» balva tiek pasniegta Ziemassvētku laikā, un šoreiz balvu saņēma laureāti desmit nominācijās. Tika augstu novērtēts trīs mūspuses cilvēku un ģimeņu veikums.  «Liesma» vairākkārt ir rakstījusi par to, kā dzīve rit Camphill ciematā Rencēnu pusē, kur Ieva un Arnis Zundas veidojuši siltu un ģimenisku vidi cilvēkiem ar attīstības traucējumiem, ļaujot cilvēkiem, kam ir arī nopietna invaliditāte un garīgās attīstības traucējumi, dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, ik dienas strādājot, rūpējoties par sevi, citiem un saimniecību un kopā svinot svētkus. Eiropā un pasaulē Camphill kustība iet plašumā, bet Latvijā diemžēl joprojām ir tikai viena šāda vieta, kuras darba jēgu un iespējas apbrīnot brauc labklājības nozares speciālisti, sociālie darbinieki, šo vietu kā paraugu rāda arī sociālās jomas studentiem. 

ZELTA ĀBELE, kas ir «Latvijas lepnuma» balva, priecē Ievu un Arni Zundas, Mihailu Siņicinu un Intu Jurku. Viņi priecējuši daudzus, darījuši daudz, paveikuši vajadzīgo, spēcinot pārliecību, ka maz ir neiespējamā, ja cilvēks no sirds ko vēlas. Karīnas Miezājas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru