Turpmākais Latvijas attīstības ceļš

- 7.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Citu aktualitāšu ēnā 25. februāra valdības sēdē un pagājušajā nedēļā 2. jūlija Saeimas sēdē ir pieņemts Nacionālais attīstības plāns 2021.-2027. gadam. Protams, priekšā vēl dokumenta saskaņošanas process ar Eiropu. Tomēr jau tagad iezīmējas turpmākais Latvijas attīstības ceļš.

2019. gada sākumā, uzsākot darbu Satiksmes ministrijā, priekšplānā izvirzījām cilvēku un viņa vajadzības. Mūsu komandas mērķis bija panākt cilvēku paradumu maiņu mobilitātē, ko arī regulāri atkārtojām. Izvirzījām vīziju par multimodāliem transporta mezgliem, ērtu un ātru pārvietošanos Latvijā bez kādiem piespiedu līdzekļiem. Tam pamatā bija ne tikai Eiropas prasības par zaļāku vidi vai CO2 izmešiem, bet arī tīri praktiski apsvērumi – Latvijas infrastruktūras uzturēšana, tās darbības nodrošināšana un cilvēku laika un naudas ietaupīšana.

Indikatīvā Satiksmes ministrijas sadaļa Nacionālajā attīstības plānā ir 1,28 miljardi eiro, kam papildus vēl ir «Rail Baltica» projekts ar izdalīto indikatīvo finansējuma apjomu 2,4 miljardi eiro apmērā. Sāls gan nav skaitļos, jo tie ir indikatīvi, bet gan plānotajos pasākumos. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru