Jānis Butāns

Jānis Butāns

Turpmākais Latvijas attīstības ceļš

7.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Citu aktualitāšu ēnā 25. februāra valdības sēdē un pagājušajā nedēļā 2. jūlija Saeimas sēdē ir pieņemts Nacionālais attīstības plāns 2021.-2027. gadam. Protams, priekšā vēl dokumenta saskaņošanas process ar Eiropu. Tomēr jau tagad iezīmējas turpmākais Latvijas attīstības ceļš.

Dzelzceļa vektors

1.Augusts, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Dzelzceļa jomā pēdējā laikā notikuši būtiski notikumi. Daļa no VAS «Latvijas dzelzceļš»  valdes nolēmusi atkāpties,ir noslēgts līgums par jaunu elektrovilcienu piegādi. Lai arī notikumi ir būtiski, tos var uzskatīt tikai par sākumu saukļa «Dzelzceļš kā pasažieru pārvadājumu mugurkauls» īstenošanai.

Viedās tehnoloģijas ir, nepieciešama viedā plānošana

10.Augusts, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Mūsdienu modernās apgaismes sistēmas piedāvā plašu priekšrocību klāstu, salīdzinot ar vecajām apgaismes sistēmām ielu apgaismošanai. Daudzi domā, ka efektīvam apgaismojumam pietiek ar LED gaismekļiem, tomēr tā gluži nav, jo mūsdienās tehnoloģijas ir virzījušās uz priekšu, un ir pieejami dažādi apgaismojuma regulēšanas mehānismi jeb viedā apgaismojuma kontrolēšana.

Kā Augulis 10 gadus pērk pasažieru vilcienus

7.Jūnijs, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Satiksmes ministrijai (SM) domājot par Latvijas transporta infrastruktūru un gatavojoties Eiropas Savienības fondu (ESF) 2007.-2013. gada plānošanas periodam, tika sagatavotas un 2006. gada 12. jūlijā apstiprinātas Transporta attīstības pamatnostādnes 2007.-2013. gadam, kurās cita starpā tika noteikta nepieciešamība pēc jaunu pasažieru vilcienu iegādes — pirkt septiņus jaunus dīzeļvilcienus un 34 elektrovilcienus.