Ūdeņraža vilinājums

- 17.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trešdien rīta pusē, iespējams, acīgākie vērotāji pamanīja Valmieras ielās un uz pilsētas apvedceļa bez skaņas  braucošu limuzīnu košā tumši zilā tonī. Lai sekmētu ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanu un atbalstītu videi draudzīgu energoresursu izmantošanu, Valmierā ar ūdeņradi darbināmo elektrisko automašīnu «Toyota Mirai» bija ieradies  Latvijas Ūdeņraža asociācijas pārstāvis Ģirts Greiškalns.

Ar zilo haizivi, kas jau ražošanā un potenciālajiem pircējiem pieejama, pirmajam bija iespēja izbraukt Valmieras novada domes priekšsēdētājam, taču bešā nepalika arī «Liesma».

Pirms brauciena Ģirts Greiškalns pastāstīja: «Šim auto viss notiek ar diviem elektromotoriem aizmugurē, tātad ar aizmugures piedziņu. Pirmajam «Mirai» modelim bija priekšējā piedziņa. Ar vienu uzpildījumu šis auto, kura motoram ir ap 182 zirgspēku jaudas, spēj nobraukt ap 800 kilometru, Beļģijā esot nobraukuši pat tūkstoti. Pilnu bāku –  5,4 kilogramus jeb 142 litrus – iespējams uzpildīt trīs minūtēs.

KĀRTĪGS LIMUZĪNS! Tā pēc izbrauciena ar ūdeņradi darbināmajā elektriskajā «Toyota Mirai» kopā ar Ģirtu Greiškalnu teica Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru