Ukraina sirdī un darbos

- 3.Jūnijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

OKSANAI KIRIĻUKAI ir izdevies sekmēt Ukrainas un Latvijas pašvaldību sadarbību. Jau parakstīti trīs sadarbības memorandi starp abu valstu vairākām vietvarām. Oksana tagad strādā Valmierā. Viņa bēgusi no kara, pasargājot sevi, meitas, un sirdī glabā savu Ukrainu. 

Jūs esat Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore. Latviešiem ir teiciens «kā zivs ūdenī». Vēroju jūs ikdienas darbā Valmierā videokonferenču laikā. Jums patīk tas, ko darāt, vai ne? 

Pirms kara asociācijas uzdevums bija spēcināt mazākās pašvaldības, saskatīt attīstības iespējas, atbalstīt dažādus modernizācijas procesus, digitalizāciju. Kara laikā ir citi uzsvari – visi humānie jautājumi, atbalsts iedzīvotājiem. Ienaidnieks ir sabombardējis svarīgāko infrastruktūru, fabriku, rūpnīcu darbs ir apturēts, nepieciešams atbalsts iedzīvotājiem ļoti dažādos veidos: pārtika, medikamenti, un mēs šo palīdzību meklējam ES valstīs. Kara dēļ mūsu cilvēki palikuši bez darba, bez ienākumiem, devušies prom no valsts. Vajadzību ir ļoti daudz. Esmu pateicīga par Latvijas atbalstu, atsaucību. Slēdzam sadarbības līgumus tieši starp pašvaldībām, reģioniem, jo mūsu sanāksmēs runājam tieši. Ukrainā pašvaldību vadītāji un daudzi citi strādā ārkārtējos apstākļos. Mums notikušas tiešsaistes, kurām cilvēki pieslēdzas no pat­vertnēm, no automašīnām, esot ceļā. Ir noslēgti šie sadarbības memorandi, un ceru, ka būs vēl citi, jo diskutēsim ar Latgali, Vidzemi. Ukrainas pusē ir garš pašvaldību saraksts, kas vēlas draudzēties tieši ar Latviju.

KARŠ IR JĀUZVAR, un tad mēs celsim savu jauno Ukrainu – mūsu atjaunoto valsti, pēc kādas nācija ilgojas, – saka Oksana Kiriļuka. I. Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru