Uz Ziemas darbnīcām pēc jaunām prasmēm

- 17.Decembris, 2019
Laikrakstā

Sestdien, 14. decembrī – Ausekļa un Gaismas dienā, necerēti gaiši un silti tradicionālā Ziemassvētku tirdziņa dalībniekus un apmeklētājus priecēja kupli apmeklētā pasākuma organizatori – Valmieras muzeja speciālisti. Tik daudz gaismas lampiņu virteņu un izgaismotu latvisko spēka zīmju vēl nekad agrāk muzeja teritorijā vienuviet nebija redzēts. Gaisma, gaidot Ziemas saulgriežus, spītēja no Gaujas pūstajam asajam decembra vējam, atgādinot, ka vēl tikai dažas dienas un – gaisma atkal svinēs uzvaru pār gada garāko nakti un arī pār tumsu.

Daudzi Ziemassvētku tirdziņa apmeklētāji, galvenokārt ģimenes ar bērniem, labprāt izmantoja Valmieras muzeja darbinieku piedāvāto iespēju Hanzas namiņos uzburtajās Ziemas darbnīcās apgūt jaunas prasmes sveču audzēšanā, egles koka, telpu un dāvanu dekoru radīšanā, izmantojot visai neparastu dažādu materiālu savirpināšanas tehnoloģiju, cepumu mīklas rullēšanā, formiņu spiešanā un krāsnī likšanā, līdz viss smaržoja tā, ka  siekalu pilna mute! Un kur tad vēl laimes liešanas sensenais rituāls muzeja darbinieku uzraudzībā, palīdzot arī asprātīgi iztulkot katra paša ugunī radīto Visuma zīmi. «Liesma» bija lieciniece tam, ka ne viens vien tirgus apmeklētājs pēc tirgus plača šurpu turpu izstaigāšanas un iepirkumu grozu piepildīšanas atkal un atkal atgriezās muzeja pagalmā. Tik tumšā laikā, kāds ir patlaban, ir saprotama vēlme: Gaismā būt. Paldies par to Valmieras muzeja komandai!

PADOMS. Meitenes ne tikai vērīgi ieklausījās Ilgas kundzes pamācībā, bet arī tika pie skaistiem dekoriem dāvanu noformēšanai. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru