Uzticības un neuzticības jautājums

- 1.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms neilga laika parādījās sabiedriskās domas aptaujas kompānijas SKDS veikta pētījuma rezultāti, atbilstīgi kuriem 28% valsts iedzīvotāju pilnībā neuzticas Latvijas amatpersonu teiktajam.

Vēl 40% savukārt neuzticas «drīzāk», kas būtībā nozīmē – vairāk par divām trešdaļām iedzīvotāju tādā vai citādā mērā neuzticas valsts varai.

Pilnībā amatpersonām savukārt uzticas tikai 2% (viens no katriem 50), bet drīzāk uzticas nekā neuzticas 24% iedzīvotāju. Atlikušajiem acīmredzami ir vienalga, kas vispār jau arī ir sava veida neuzticēšanās apliecinājums. Pie tam apmēram šāda nostāja saglabājas jau gadiem, un pārmaiņas aptauju rezultātos ir nenozīmīgas. Aizvadītā gada ģeopolitiskie satricinājumi (Krievijas iebrukums Ukrainā) un to radītie draudi valsts drošībai kopainu tikpat kā nav mainījuši, un tas savukārt ir vairāk nekā nopietns trauksmes signāls. Ir stipri problemātiski stūrēt valsts kuģi pa vētrainiem un miglainiem ūdeņiem situācijā, kad šī kuģa apkalpe (lasiet – pilsoņi) savā vairākumā neuzticas stūrmaņiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru