Uzvara pēc laimīgas izglābšanās

- 4.Novembris, 2022

Otrdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti sezonas septītajā mačā pastarīšu duelī beidzot izcīnīja pirmo uzvaru Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā, nervus kutinošā trillerī mača beigās vispirms sasmeļot pašu otrajā puslaikā izlieto ūdeni un pēc tam pagarinājumā pieveicot Rakveres Tarvas.

Valmiera Glass/ViA – BC Tarvas 87:79 (30:10, 17:6, 11:23, 13:22, 16:8)

Pirmā ceturtdaļa līdzjutējiem paiet kā sapnī, jo mājinieki spēlē ar lielu azartu, čakli aizsardzībā un – galvenais – rezultatīvi un efektīgi uzbrukumā! Spraudieni grozā no augšas – Gaka, Beka un Makkāla izpildījumā – seko cits citam, viens par otru krāšņāki! Mača 7. minūtē pēc Salenieka 2+1 gājiena jau 22:4 mūsējo labā. Tiesa, acīs krīt arī valmieriešu snaiperu nespēja trāpīt tālmetienus pat no labām pozīcijām... Otrajā ceturtdaļā viesi jau atguvušies no smagā nokdauna, izrādās, ka internacionālā Rakveres komanda nemaz tik bezpalīdzīga uzbrukumā nav. Tomēr pēc pirmā puslaika, kura 19. minūtē Beks panāk pat 24 punktu (45:21) pārsvaru, valmierieši priekšā ar acīti – 47:26.

LAIDIET MANI UZ GROZU! Starp Tarvas igauni Ēriku Kāsiku (Nr.7) un horvātu Antunu Mariceviču (Nr.33) uz mirkli iesprūdis valmieriešu otrdienas mača neapšaubāmais līderis Niks Salenieks (Nr.12), kurš nepilnās 27 laukumā pavadītajās minūtēs trāpīja visus piecus divpunktu metienus, četrus no astoņiem trejačiem un septiņus no deviņiem soda metieniem! Jāņa Lārmaņa foto