Vai Gaisma reiz uzvarēs Tumsu?

- 25.Marts, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Karš Ukrainā turpinās mēnesi. Karš, par kuru zina, runā un raud visa pasaule. Taču ukraiņi līdz mielēm pazīst arī to karu, kas sākās 2014. gadā. Agresors Putins pasaulei melojis daudzu gadu garumā. Vai beidzot pasaule mostas? 

Ar priesteri Gennādiju Mohņenko, kurš pašlaik Mariupolē ir starp tiem, kas glābj cilvēkus, cenšoties izvest viņus no aplenktās pilsētas, «Liesma» tikās 2016. gada vasarā tepat Valmierā. 

Tolaik viņš stāstīja, ka Mariupolē ir liels sociālās rehabilitācijas centrs «Piligrima Republika», viņš bija tā direktors un vadīja arī labdarības fondu. Latvijā un Valmierā viņš toreiz bija tāpēc, ka kopā ar saviem domubiedriem un audžubērniem devās velotūrē apkārt pasaulei, paužot vēsti, ka katram bērnam ir vajadzīga ģimene un pasaule ir iespējama bez bērnunamiem, bez bāreņiem. Viņš kopā ar sievu gādāja par 32 ielu bērniem un neslēpa, ka no dziļas atkarību un pamestības bedres izvilcis tūkstošus. Par Mohņenko Holivudā uzņemta filma «Gandrīz svētais», un to darījis pasaulslavenais režisors Terenss Maliks. Pēc izglītības mariupolietis ir vēsturnieks, sociologs, teologs, un toreiz viņš bija arī kapelāns Ukrainas armijā.

LAIMES AVOTS ir tas, ka dzīvei ir jēga, kas tālu pārkāpj tikai manas dzīves nozīmi, – tā priesteris no Mariupoles Gennādijs Mohņenko. Bildē kopā ar saviem audžupuikām Valmierā. Jāņa Līgata foto, no «Liesmas» arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru