Vai kanādiešus ar Zapad pārbiedējām?

- 1.Septembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Atkal paši uzpūšam sevī bailes no lielā lāča, paši tajās degam. It kā smieklīgi, bet patiesībā skumji ir dzirdēt autoritatīvus valstsvīrus mierinām sabiedrību: ziniet, Krievijas un Baltkrievijas kopējie militārie manevri tomēr nav Latvijas iespējamās okupācijas starts.

Šķiet, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un pieredzējušais diplomāts Māris Riekstiņš, topošais mūsu valsts vēstnieks Krievijā, bija palikuši vienīgie, kas varēja efektīvi paveikt šo nepateicīgo psihoterapeitisko darbu. Abi izgaiņā spriedzi, ko Latvijā radīja pēdējās nedēļās nepārtrauktā šausmināšanās par austrumu kaimiņu reizi četros gados rīkotajām karaspēka mācībām «Zapad» (Rietumi)*. Diemžēl Riekstiņa tagadējais priekšnieks Edgars Rinkēvičs bija starp galvenajiem panikas jundītājiem.

Protams, Krievijas militāristi savā bravūrā, Rietumu nīšanā un iedomātu NATO draudu piesaukšanā reizēm spēj konkurēt pat ar kodolrungu vicinošiem Ziemeļkorejas kolēģiem — taču šoreiz viņiem ir mazi nopelni mūsu sabiedrības nervu plūkāšanā. Daudziem Latvijas (arī Lietuvas, bet igauņos to tik ļoti nejūt) politiķiem un diemžēl arī žurnālistiem hibrīdkara kurināšana ir kļuvusi par dienišķās iztikas nodarbi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru