Vai pēc "bedres" kāpsim atkal kalnā?

- 29.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jauno gadu šoreiz gaidām gan ar cerībām, gan ar satraukumu. Te, protams, nedomāju tos panikas cēlājus, kuri Facebook jau pirms Ziemassvētkiem sāka cepties par tiem cilvēkiem Latvijā, kuri salūtu šaušot jau 31. decembra vienpadsmitos vakarā, nevis pusnaktī. 

Demokrātiskā valstī katrs var svinēt gadumiju tieši tad, kad viņš grib, nevajag tāpēc fabricēt saz­vērestības teorijas un maisīt vētru ūdensglāzē!

Daudz būtiskāks ir vēstījums par to, ka nākamajā gadā Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) varētu samazināties pat par 1,5%. Banku analītiķu prognozes, iespējams, ir precīzākas par meteorologu vēstījumiem, taču arī viņi tikai mēģina rādīt situāciju. Kā sanāks realitātē, tas ne vienmēr būs atkarīgs tikai no viņiem pašiem. Lai nu kā, ir interesanti paraudzīt, kā 2023. gadu Latvijas ekonomikai redz mūsu valstī vadošā banku kvarteta – Swedbank, Citadele, SEB banka un Luminor – analītiķi: mazāk pazīstama dāma un trīs ar savām prognozēm labi atpazīstami kungi. 

Swedbank galvenās ekonomistes vietas izpildītāja Agnese Buceniece prognozē, ka lejupslīde būšot īslaicīga un salīdzinoši neliela. Viņasprāt, ekonomikā situācija sākšot uzlaboties pavasarī un vasarā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru