Vaidavā top daudzfunkcionāls centrs

- 5.Februāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc novada skolu reorganizācijas pamainījušās arī bijušās Vaidavas izglītības iestādes ēkas funkcijas – tā vairāk tiek izmantota sporta, kā arī internātpamatskolas vajadzībām.

«Paskatoties kopumā uz Vaidavas ciemu, noteikti var teikt, ka bijusī skolas ēka ir lielākā un varenākā būve Vaidavā. Plānojot tās turpmāko attīstību, tika izvirzīts mērķis to veidot par lielu, varenu centru, ap kuru notiek aktīva rosība, un nākotnes vīzija ir ēku izmantot dažādiem mērķiem, padarot to par nozīmīgu infrastruktūras objektu. Objekta turpmākās attīstības virzieni – Ziemeļvidzemes internātpamatskolas attīstība, Kocēnu sporta skolas attīstība, kā arī daļa ēkas tiek atvēlēta deinstitucionalizācijas projekta īstenošanai. Savukārt vasaras mēnešos te varēs rīkot dažādas nometnes. Galvenais pašvaldības uzstādījums ir radīt maksimālu ēkas noslodzi un pilnvērtīgu izmantošanu,» skaidro Kocēnu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs ARMANDS BROKS.

Ejot ēkas attīstības virzienā, ir uzsākts un nu jau vairākus mēnešus turpinās ēkas energoefektivitātes veicināšanas projekts.

Projekta izmaksas tuvojas 1,2 miljoniem eiro, no kuriem ap 780 tūkstoši ir Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums. Specifiskais atbalsta mērķis – energoefektivitātes veicināšana izglītības iestādēs. Gaidāmais rezultāts – turpat trīsreiz mazāks energoresursu patēriņš, līdz ar to maksimāli samazinātas ēkas uzturēšanas izmaksas, sevišķi ziemas periodā. Īstenojot ieceri pašvaldības spēkiem, tas prasītu krietni ilgāku laika periodu, vērtē nodaļas vadītājs un uzsver, ka iespēja samazināt ēkas uzturēšanas izmaksas ir ļoti svarīga: «Reizēm uzbūvēt un ierīkot jaunu objektu nav tik sarežģīti kā panākt zemas tā uzturēšanas izmaksas. Kaut vai šāds piemērs – sakopjot jaunu vietu, tiek izvietotas atkritumu urnas, un tas nozīmē, ka klāt nāk arī atkritumu apsaimniekošana, kas saistās ar regulāriem izdevumiem. Tā ka projekti jāvērtē arī no šī viedokļa.»

BŪVNIECĪBAS PROCESĀ. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru