Valdība vakcīnas neražo

- 3.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā, tieši tāpat kā visās pārējās Eiropas Savienības (ES) valstīs, šobrīd ir izveidojusies situācija, kad vienlaikus ir gan radīta nepieciešamā struktūra, lai vakcinētu iedzīvotājus pret Covid-19, gan pastāv gana liela vēlme vakcinēties. Galvenā problēma tikmēr ir vakcīnu piegādes.

Vakcīnas pret Covid-19 ES mērogā, jāatgādina, tiek iepirktas centralizēti un sadalītas solidāri, kas nozīmē – pēc iedzīvotāju skaita. Vakcīnu iegāde un sadale ir deleģēta Eiropas Komisijai (EK), lai gan nacionālajām valstīm pastāv iespējas noslēgt papildu vienošanās ar ražotājiem par vēl papildu devu piegādi. Tiesa, patlaban nekādu papildu piegāžu vismaz no ES akceptētajiem ražotājiem nebūs (ja nu vienīgi par ļoti augstu cenu), jo problēmu ar rūpnīcām dēļ uz dažiem mēnešiem ir jūtami samazinātas jau rezervēto vakcīnu piegādes. (Jautājums par esošo vakcīnu efektivitāti cīņā pret vīrusa jaunajām modifikācijām šajā gadījumā netiek skatīts.)

Ja vienkāršoti, tad vakcīnu ražotāji ir apsolījuši apvienotajai Eiropai ievērojami vairāk vakcīnu, nekā šobrīd ir spējīgi piegādāt, un attiecīgi visi Eiropā izstrādātie vakcinācijas plāni un grafiki, par kuriem ar lielu optimismu tika ziņots iedzīvotājiem, nav izpildāmi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru