Valmiera: pārskati un plāni

- 11.Februāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

2020. gads pamazām uzņem tempu, piedāvājot jaunus izaicinājumus, taču atstājot joprojām arī daudzus vecos ierobežojumus, kas bremzē attīstības tempus, kavē sākt jaunus projektus... Kā šādos apstākļos strādā labā nozīmē ambiciozā Valmieras pašvaldība, Liesmai pagājušajā ceturtdienā garākā sarunā pastāstīja pilsētas mērs JĀNIS BAIKS.

Valmieras pilsētas saimniecība ir gana sarežģīta un daudzšķautņaina. Runājot par 2019. gadu, lūdzu, tādas trīs nopietnas lietas – veiksmes stāstus no pērnā gada. Aizvadītais gads bija gana sarežģīts, jo ievērojami tika mainīta visa finansiālā kustība. Gan nodokļu reformas rezultāti, gan arī tas, ka tika mainīta kārtība Eiropas Savienības fondu projektu līdzfinansēšanā, vērsa gadu izaicinājumiem bagātu. Pieminēšu panākumus trijās jomās.  Īpaši liels prieks par izglītības projektu, kā rezultātā pērn tika nodota ekspluatācijā pēc rekonstrukcijas Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, pilnībā atjaunota, bet nupat janvārī nodevām ekspluatācijā Valmieras Viestura vidusskolu, kur bērni jau atgriezušies skolas telpās. Abi šie projekti saistīti ar izglītību, tāds ir arī trešais projekts – saistībā ar dienesta viesnīcu Ausekļa ielā, kas tiks pabeigts augustā. Mums ir atkal pieaudzis skolēnu skaits, nupat sasniegts jauns rekords – 4084. Tās ir uzreiz divas klases vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā.

BŪS GATAVA AUGUSTĀ. Dienesta viesnīcas ēkā Ausekļa ielā 25b šobrīd rosās Woltec celtnieki, lai līdz jaunā mācību gada sākumam pabeigtu gan mitekļus skolēniem, gan dienesta dzīvokļus skolotājiem un treneriem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru