Valmierā sacentušies 162 šķirņu suņi

- 20.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien un svētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā norisinājās Valmieras Kennelkluba organizētās šķirnes suņu nacionālās izstādes ar nosaukumu «Valmieras uzvarētājs 2018» un «Valmieras kauss» 2018».

«Dalībnieku bija nedaudz mazāk nekā iepriekšējos gados, jo šajās brīvdienās Baltijas republikās notika arī citas izstādes, un dalībnieki no ārzemēm — Krievijas, Somijas — vienā dienā brauca uz Valmieru, otrā uz Lietuvu. Pirmajā dienā sacentās 786 suņi, otrajā 754,» stāsta Valmieras Kennelkluba valdes priekšsēdētāja vietniece RITA MORGUNOVA.

Izstāžu dalībnieki pārstāvēja deviņas valstis — visas trīs Baltijas valstis, kā arī Somiju, Krieviju, Poliju, Zviedriju, pat Ameriku un Itāliju. Ļoti reprezentabla bijusi arī ekspertu brigāde, pavisam desmit uzaicinātie neatkarīgie eksperti no starptautiskas organizācijas, to vidū arī tādi, kas Valmieras izstādēs līdz šim nav bijuši, — no Norvēģijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Čehijas, Slovēnijas, Polijas, Azerbaidžānas. «Suņu īpašnieki, piesakoties izstādei, vispirms izpēta, kuri eksperti viņu suņus tiesās, kuru ekspertu vērtējumu gribētu saņemt. Tas dalībniekiem ir ļoti svarīgi,» paskaidro Morgunova.

Pavisam izstādēs bija pārstāvētas 162 šķirnes, no tām arī mazāk redzētas, piemēram, Katahulas leopardsuns, boserons, Flandrijas buvjē, Holandes aitu suns, Čehoslovākijas vilku suns, eirāzietis, rietumgotu špics, sprogainais retrīvers, pointers, Jaunskotijas pīļu retrīvers, lielais pūdelis, mazais pūdelis.

Sestdien par labāko izstādes suni BEST IN SHOW tika atzīts neparastas zilganas nokrāsas amerikāņu Stafordšīras terjers no Krievijas, otrajā vietā puli no Somijas, trešajā spāņu ūdens suns, ceturtajā bišons frise no Latvijas, piektajā punduršpics no Latvijas.

Svētdien izstādes labākais suns — dobermanis no Latvijas, otrajā vietā Ķīnas cekulainais suns no Latvijas, trešajā vietā amerikāņu Stafordšīras terjers no Krievijas, ceturtajā vietā puli no Somijas, piektajā vieta angļu kokerspaniels no Somijas.

«Somiem Valmieras izstādēs vienmēr veicas, viņi arī atved labus suņus un tiek pie labiem rezultātiem,» secina Rita Morgunova. «Jāatzīmē arī valmierietes Diānas Kokas panākums — sestdien 6. grupā viņas audzētavā «Wolmar Star» dzimušais bīgls ieguva 1. vietu.

VISI SKAISTI UN MĪĻI, bet uzvar labākie. Jāņa Līgata foto

Komentāri
Pievienot komentāru