"Valmierai" pirmās pārbaudes spēles

22.Septembris, 2014

Jaunajai basketbola sezonai gatavojas BK Valmiera vīru komanda. Mūsējie atkal piedalīsies gan LBL, gan BBL čempionātos. Komandas galvenais treneris ir Gatis Melderis, viņam palīdz Sandis Amoliņš. Valmieras sastāvā pagaidām 10 spēlētāji: komandas kapteinis — uzbrucējs Kristaps Dārgais (Nr.21, 198 cm, 95 kg), aizsargi Mārcis Vītols (Nr.6, 183 cm, 88 kg) un Edmunds Elksnis (Nr.11, 187 cm, 90 kg), uzbrucēji Māris Ziediņš (Nr.1, 203 cm, 106 kg), Raitis Freibergs (Nr.4, 192 cm, 75 kg), Matīss Rudmiezis (Nr.20, 190 cm, 86 kg), Kārlis Apsītis (Nr.22, 200 cm, 86 kg) un Mārtiņš Vīņauds (Nr.55, 194 cm, 88 kg), centra spēlētāji Dāvis Rozītis (Nr.15, 216 cm, 104 kg) un Viktors Iļjins (Nr.45, 212 cm, 110 kg).

STABILS! Pirmajās divās pārbaudes spēlēs rezultatīvākais vīrs Valmieras sastāvā bijis centra spēlētājs Viktors Iļjins, kurš guvis 33 (16+17) punktus.Jāņa Priedīša foto

Pirmajā pārbaudes spēlē 11. septembrī Rīgā Valmiera ar 66:57 pieveica Krievijas Superlīgas (otrā valsts spēcīgākā līga) komandu Samaras SGEU. Mūsējiem punktus guva: Iļjins 16, Rozītis 14, Apsītis 11, Vītols 10, Ziediņš 6, Vīņauds 5 un Rudmiezis 4. Šajā mačā nespēlēja Dārgais.Pagājušo trešdien valmierieši savā laukumā VOC uzņēma Pērnavas komandu no Igaunijas, kurā spēlē arī pērn viens no BK Jelgava līderiem Sandis Silavs.Valmiera — Pērnava 76:80 (23:22, 27:14, 18:20, 8:24)Mājinieki, kuriem šoreiz izpalika Ziediņš, iesāka ar iespaidīgu izrāvienu 15:2 un... apstājās. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām viesi pat paguva izvirzīties vadībā, taču mūsējie ātri vien atspēlējās un pirmo spēles pusi aizvadīja pārliecinošāk, gūstot 50 punktus — pēc 20 minūtēm plus 14 pie 50:36. Vēl trešajā ceturtdaļā Valmiera noturēja stabilu 10 punktu pārsvaru, taču lielas problēmas uzbrukumā mājiniekiem sagādāja viesu zonas aizsardzība, savukārt savā laukuma pusē igauņi bieži vien tika pie brīviem tālmetieniem, kurus trāpīja ar apskaužamu precizitāti (spēlē trejači 12/22). Aizsardzībā viesi, kuru rindās nebija izteikti garu basketbolistu, spēlēja asu un krampīgu leišu tipa basketbolu, bieži vien liekot valmieriešiem kļūdīties uzbrukuma noslēguma fāzē, arī izpildīt grūtus metienus.