Valmierai/ORDO — 20. uzvara LBL

- 29.Februāris, 2016

Svētdien Rīgā mūsu basketbolisti izcīnīja 20. panākumu (bilance 20-6) šīs sezonas Aldaris LBL regulārajā čempionātā, pārliecinoši apspēlējot LU studentus un noturot tuvākos sekotājus turnīra tabulā liepājniekus (18-8) joprojām divu uzvaru attālumā.

LU – Valmiera/ORDO 52:82 (9:25, 20:15, 11:20, 12:22)

Valmieriešiem joprojām pleca traumu ārstē (jau otrais pēc kārtas) komandas kapteinis Bērziņš, taču, neskatoties uz viena divmetrinieka iztrūkumu sastāvā, treneri joprojām aktīvi iespēlē kombinācijās visus trīs komandas centrus. Noderēs gan LBL, gan izšķirošajās BBL cīņās!

Nospieduši pirmajā ceturtdaļā mājiniekus pie zemes (jau 7. minūtē pēc Jonāta trejača 18:7!), viesi otrajās 10 minūtēs vispirms uzskrien (15. minūtē Aigars Šķēle panāk 34:15!), tad spēles grožus palaiž vaļīgāk, vairākas reizes izpelnoties uzmundrinājumus minūtes garumā no sava galvenā trenera Roberta Štelmahera. Puslaikā tikai plus 11 viesiem — 40:29.

Garajā pārtraukumā mūsējo ģērbtuvē lietota arī kafija, tāpēc mača turpinājumā viesu uzbrukumu dzirnas samaļ mājinieku aizsardzību arvien vairāk. 23. minūtē Blaus panāk jau acīti priekšā viesiem —  50:29. Turpinājumā apmēram tāds pats pārsvars saglabājas, pēc 30 spēlētām minūtēm Vīņauds ar soda metienu to atkal noapaļo — 60:40.

Pirmoreiz plus 30 panāk Iļjins ar danku 35. minūtē — 71:41. Maksimālo pārsvaru, 32 punktus, iespēj Laksa ar trejaci 93 sekundes pirms pamatlaika beigām — 82:50, bet gala rezultātu fiksē studentu rezervists Ozolinkevičs ar 2/2 no soda līnijas — 82:52!