Valmiera/ORDO — BBL ceturtdaļfinālā!

- 25.Februāris, 2016

Trešdien Valmierā mūsu basketbolisti sekmīgi turpināja jau Tallinā iesākto — palielināja viesos iekrāto 18 punktu pārsvaru divu spēļu summā pret TLU Kalev komandu līdz plus 37 un iekļuva Triobet BBL čempionāta ceturtdaļfinālā.

Valmiera/ORDO – TLU Kalev 87:68 (23:22, 22:8, 24:21, 18:17)

Mājiniekiem joprojām malā Bērziņš, viesiem sastāvā nav baltā amerikāņa Droneja, kurš mūsējos apstrādāja A grupas spēles pēdējās minūtēs Tallinā.

Tāda nopietnāka spēkošanās sanāk vien pirmajās 10 minūtēs, jo viesiem, izņemot 3 patiešām labus leģionārus, kuri reti meta garām mājinieku grozam, vairāk argumentu nav. Valmierieši spēlē brīvi, taču pārliecinoši gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Roberts Štelmahers dod uzspēlēt visiem pēc kārtas, taču vairāk uzsvaru liek uz garo spēlētāju darbību viesu groza tuvumā. Lielā diena Rozītim, taču gana produktīvi savus pienākumus veic arī pārējie divmetrinieki Blaus, Jonāts un Iļjins.

Pirmoreiz 10 punktu pārsvars pēc mājinieku ofensīvas otrās ceturtdaļas startā tiek panākts 17. minūtē — Aigars Šķēle ar soda metienu 36:26. Puslaikam punktu liek Iļjins — 45:30.

Trešajā ceturtdaļā ciemiņi spirinās pretī, cik nu spēj, piekusis kanādietis Berhanemeskels, taču beidzot iespēlējies arī viņu leišu skapītis Milka. Tomēr valmieriešu pārsvars nenovēršami tuvojas 20 punktiem. 30 minūtes ar 2/2 noslēdz Jānis Kaufmanis — 69:51, tikai plus 18!

DĀVIM DOUBLE-DOUBLE! Trešdienas mačā pret TLU Kalev valmieriešu garākais vīrs Dāvis Rozītis sameta pretinieku grozā 18 punktus un izcīnīja atlēkušās 10 bumbas. Edgara Vaivada foto