Valmiera/ORDO pārspēj jūrmalniekus

- 23.Februāris, 2016

Sestdien valmierieši izbraukumā noslēdza Aldaris LBL regulārās sezonas rēķinus ar Jūrmalu/Fēnikss, izcīnot uzvaru trešajā no četrām abu komandu spēlēm šosezon. Jāteic, ka vienīgais zaudējums (80:89) tika piedzīvots tieši Valmierā.

Jūrmala/Fēnikss – Valmiera/ORDO 69:82 (16:16, 23:26, 19:17, 11:23)

Viesiem no pilna sastāva iztrūkst vien Bērziņa, kamēr jūrmalniekiem malā sēž uzreiz trīs garie vīri — Gromovs, Šmits un ukrainis Kušnirovs. Tiesa, ne tā labākā diena mūsu stabilākajam centram Blauam, toties labi cīnās Rozītis un savu 2 minūšu iznācienu ar grozu atzīmē arī Iļjins.

Pirmās trīs ceturtdaļas spēle lielākoties rit punkts punktā, pārmaiņus pāris grozu vadībā izraujoties i vienai, i otrai komandai. Labi mačā iesaistās Vairogs, ar ātro uzbrukumu un trejaci nolīdzinot pirmās 10 minūtes (16:16).

Otro ceturtdaļu pārliecinoši ar 3 groziem pēc kārtas sāk Rozītis, aktīvi arī brāļi Šķēles, un 13. minūtē pēc Aigara trejača pirmoreiz plus 7 viesiem  — 27:20. Jūrmalnieki, izceļoties Elksnim, Ziediņam un Pinetem, pretojas godam, un 18. minūtē Pinete izvirza vadībā mājiniekus — 36:35. Tomēr puslaiku noslēdz Armands Šķēle ar trejaci un Jānis Kaufmanis ar pustālo — 42:39 viesu labā.

Trešajā ceturtdaļā turpinās līdzīga cīņa ar šūpolēm uz rezultātu tablo, pēc 30 minūtēm plus 1 valmieriešiem — 59:58.

Un tad nāk viesu pārsteigums! Kamēr mājiniekiem pirmos punktus ar trejaci Ziediņš gūst vien 36. minūtes viducī, viesi gan čakli pastrādājuši aizsardzībā, gan veikuši 17:0! Gabrāns (2/2+3), Armands Šķēle (2+3), Jānis Kaufmanis (3), Blaus (2) un Aigars Šķēle (2) ir ielikuši nopietnu pamatu uzvarai (76:58), atliek šo pārsvaru vien noturēt. Mājiniekiem pretargumentu šoreiz nav, 38. minūtē Iļjins panāk lielāko pārsvaru (plus 19 pie 80:61), ko Žvīguram, Štelmaheram junioram un Elksnim izdodas vien samazināt, taču ne likvidēt. Tablo rāda viesu pelnītu uzvaru — 82:69!