Valmiera/ORDO pieveic liepājniekus

- 19.Februāris, 2016

Trešdien valmierieši izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru Aldaris LBL regulārajā čempionātā, savā laukumā pieveicot tuvākos sekotājus turnīra tabulā — Liepāju/Triobet. Ciemiņiem šis nav vienkāršs laiks, jo traumēti abi labākie garie vīri Zeks un Helmanis, savukārt mājiniekiem pastiprinājums sastāvā — pēc 10 gadu klejojumiem Latvijā un Lietuvā Valmierā atgriezies Akselis Vairogs.

Valmiera/ORDOLiepāja/Triobet 82:71 (13:12, 23:14, 23:17, 23:28)

Interesanti, ka abi viesu treneri pie uzvalkiem uzāvuši botas — varbūt gatavi arī paši doties laukumā? Liepājniekiem teorētiski uzsvars jāliek uz vieglo kavalēriju, jo centra pozīcijās var spēlēt vien tikko 20 gadus sasniegušais Čavars un 17-gadīgais Garoza, kamēr mājiniekiem atpūta dota Bērziņam, toties ierindā trīs pieredzējuši centra spēlētāji plus  jaudīgais spēka uzbrucējs Jonāts.  Tomēr reālajā dzīvē viss izrādās citādāk...

Pirmā ceturtdaļa paiet līdzīgā cīņā. Mājiniekiem ne viss izdodas uzbrukumā, kamēr Gints Antrops tālos met ar apskaužamu pārliecību. 10 minūtes ar trejaci apzīmogo Jānis Kaufmanis — 13:12 mājinieku labā.

Otro mača nogriezni mājinieki sāk braši — Laksa (3), Kaufmanis, Aigars Šķēle un Blaus divarpus minūtēs panāk jau 22:12. Trejacis Armandam Šķēlem, trāpa arī Blaus, un jau plus 13 mūsējiem — 29:16. Abi viesu garie jaunekļi braši cīnās pie mājinieku groza, tālos trāpa Gints Antrops un Krastiņš, vairs tikai 32:24, un Roberts Štelmahers ņem minūti. Aigars Šķēle trāpa trejaci, taču pārāk bikli mājinieki noskatās, kā Čavars iebaksta bumbu grozā. Puslaikā valmieriešiem 10 punktu pārsvars — 36:26.

BŪS! Valmieriešu uzbrukuma līderi trešdien bija brāļi Šķēles, gūstot tieši pusi — Armands 24 un Aigars 17 — no visas komandas gūtajiem (82) punktiem. Arī šajā situācijā liepājnieki vairs nespēs kavēt Aigara metienu grozā. Edgara Vaivada foto