Valmiera/ORDO sakauj jēkabpiliešus

- 8.Marts, 2016

Sestdien mūsu basketbolisti izcīnīja 21. uzvaru Aldaris LBL regulārajā čempionātā, sagraujot viesos atbraukušos Jēkabpils lūšus.

Valmiera/ORDO – BK Jēkabpils 100:68 (18:22, 29:13, 32:17, 21:16)

Viesiem, kuri Valmierā ieradušies uzreiz bez trim divmetriniekiem Veselova, Pozņaka un Magones, atliek vien paļauties uz vieglo kavalēriju ar ātro un tehnisko lietuvieti Kumpi priekšgalā un tālšāvējiem, un tas viņiem mača sākumā tīri labi izdodas. Mājinieki labākajā virknējumā, taču pasīvi aizsardzībā, ļaujot lūšiem izpausties gan tālmetienos, gan ātrajos uzbrukumos. Ar trim trejačiem (Jonāts, Laksa, Aigars Šķēle) izvirzījušies vadībā (12:7), valmierieši ļauj divreiz iemest tālus trejačus Sirsniņam, tad Virsis, Dušelis un Kumpis, kamēr mūsējie mokās ar uzbrukumu realizāciju, jau pabeiguši pirmo ceturtdaļu ar 4 punktu pārsvaru lūšiem — 20:16.

Otrās ceturtdaļas startā 35 sekunžu laikā bezkaunīgi brīvus — pa vienam no katra stūra — divus trejačus ielidina Silavs, un tablo jau rāda pavisam neglītus ciparus vietējiem — 18:28. Roberts Štelmahers minūtes pārtraukumā aicina savējos beidzot sākt spēlēt aizsardzībā un arī uzbrukt trāpīgāk. Kafija līdzējusi — līdz 17. minūtei mājinieki veic izrāvienu 16:0 (Jānis Kaufmanis 6, Bērziņš 7, Gabrāns 3 punkti), ko aptur... mača tiesneši, iedodot Bērziņam diskutablu nesportisko piezīmi. Tobrīd rezultāts jau 34:28 mājinieku labā, un ir skaidrs, ka lūšiem te vairs nekādas dāvanas netiks sniegtas! Pirmā puslaika pēdējā minūtē Laksa pirmoreiz panāk pārsvaru ar divciparu skaitli (45:34), bet pirmās 20 minūtes valmieriešu labā pabeidz Blaus — 47:35.

PĀRI ROKĀM! Mūsu komandā savus auguma parametrus, spēlējot centra pozīcijā, pagaidām vislabāk prot izmantot 205 centimetrus garais Lauris Blaus (ar bumbu), kurš augumā visīsākais no mūsu piekto numuru trijotnes, kamēr Dāvim Rozītim (216 cm) un Viktoram Iļjinam (212 cm) pretinieku groza tuvumā bieži vien pietrūkst tieši pārliecības par savu varēšanu un tāda laba sportiskā niknuma. Edgara Vaivada foto