Valmieras masu vakcinācijas centrs uzsāk darbību

- 7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien pirms Lieldienām bija Valmieras masu vakcinācijas centra pirmā darba diena. Neilgi pirms deviņiem no rīta pie Valmieras Kultūras centra izveidojās rinda ar cilvēkiem, kas iepriekš tika apzvanīti un bija piekrituši vakcinācijai. Kopā sestdien tika vakcinēti 180 cilvēki ar AstraZeneca (Vaxzevria) vakcīnu.

Viens no pirmajiem, kas šajā dienā saņēma vakcīnu, bija valmierietis Andris Drekslers: «Es ilgi gaidīju poti, jo nav jau variantu. Tādā vecumā kā man tas ir svarīgi. Es izštukoju visus «par» un «pret», un tomēr labākais variants ir sapotēties. Ja es saslimstu bez tās potes, tad ir šausmīgi grūti atkopties, pat jaunākiem un veselākiem cilvēkiem ļoti ilgi jūtamas slimības sekas, tāpēc man nav variantu. Par to vakcīnu ir visādas runas, bet tā tāda prāta musināšana.»

Vidzemes slimnīcas ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde stāsta, ka gatavošanās masu vakcinācijas centra darbības uzsākšanai notikusi īsā laikā, bet viss noritējis bez aizķeršanās: «Mēs jau no decembra Valmieras slimnīcā vakcinējam cilvēkus katru dienu, izņemot brīvdienas. Vakcinācijas process notiek. Jaunums ir tieši šī plānošana, kā organizēt plūsmu šeit, Valmieras Kultūras centra telpās. Mēs lēnām sapratīsim, kādam jābūt laika intervālam starp cilvēkiem, un visu pārējo. Protams, kabinetos, kur ir rindu vadīšanas sistēma, tas norit citādi. Šeit mēs esam palielinājuši pacientu plūsmu, pagaidām esam atvēlējuši piecas minūtes katram postenim.»

E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru