Valmierietes Pasaules čempionātā orientēšanās ar slēpēm

- 29.Marts, 2019

Zviedrijas ziemeļos Pīteo pilsētā notikušajā Pasaules čempionātā orientēšanās ar slēpēm piedalījās arī četras mūspuses sportistes – pieaugušo sacensībās Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) augstas klases sportistu sagatavošanas centra dalībniece Līga Valdmane, bet junioru un jauniešu ieskaitē – VBSS audzēknes Arta Renāte Rulle, Aija Denija Trēziņa un Anna Emīlija Suta.

Sacensību pirmajā dienā ziemas orientieristi sacentās garajā distancē. Līga šāda foruma debijā ierindojās 22. vietā, pārliecinošu uzvaru svinēja klasiskā orientēšanās sporta neapšaubāmā karaliene – mājiniece Tūve Aleksandersone, kura finišu sasniedza pēc distancē pavadītās stundas un teju 48 minūtēm. Junioru ieskaitē Artai Renātei 33. vieta, bet starp jaunietēm Aijai Denijai 20. vieta.

Nākamajā disciplīnā – sprintā – labāko sasniegumu starp mūsējām uzrādīja Anna Emīlija, kura jauniešu ieskaitē ierindojās 16. vietā. Līga distanci pabeidza ar 25. ātrāko laiku. Arta Renāte junioru ieskaitē ieņēma 33. vietu.

Nule kā divkārtējai Latvijas čempionei šajā orientēšanās paveidā  Līgai Valdmanei pēdējā startā – vidējā distancē pieļautās kļūdas liedza pakāpties augstāk par 24. vietu. Starp juniorēm 30. vieta šajā disciplīnā Artai Renātei. Jauniešu ieskaitē attiecīgi 20. un 26. vietā ierindojās Aija Denija un Anna Emīlija.

Sacensību noslēgumā notika stafetes. Te mūsējās piedalījās vien jauniešu ieskaitē, kur Aija Denija un Anna Emīlija līdzās Kristīnei Brunerei ierindojās piektajā vietā. Uzvarētājām – krievietēm meitenes piekāpās par gandrīz 15 minūtēm.