Vardarbības lietas degpunktā

- 6.Aprīlis, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Starpinstitucionālā sadarbība jeb dažādu jomu speciālistu iesaistīšanās, analizējot un izskaužot vardarbības gadījumus, kas vērsti pret sievietēm, ir viens no resursiem, kas jāizmanto pašvaldībās.

Labklājības ministrijas iniciēts un ES līdzfinansēts projekts «Soli tuvāk: Kopienas vienotā atbilde uz vardarbības pret sievietēm gadījumiem» šogad tiks īstenots arī Valmieras pašvaldībā.

«Kāpēc rakstījām projektu par vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm? Statistika parāda, ka tēma ir aktuāla, jo Latvijā katra trešā sieviete ir saskārusies ar partnera vardarbību,» jomas speciālistiem orientētā seminārā, kas notika Valmierā, sacīja Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Viktorija Boļšakova, atgādinot, ka kopš 2014. gada Latvijā ir ieviestas būtiskas pārmaiņas normatīvajos aktos — paredzēta varmākas nošķiršana no sievietes, ģimenes un dzīvesvietas, tāpat var pieņemt lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, valsts nodrošina apmaksātu rehabilitāciju no vardarbības cietušām personām, arī vardarbību veikušām personām, bet «neskatoties uz to, cietušie tomēr var izkrist no atbalsta sistēmas; izvērtējot valsts policijas datus, mēs  redzam, ka prakse reģionos ir atšķirīga, mēs redzam — ja cietušajam nodrošina sociālo rehabilitāciju, tas nenozīmē, ka mēs tiekam līdz vardarbības veicējam, bet, ja nereaģējam uz pirmo vardarbības gadījumu, tad pieredze ļauj secināt, ka seko atkārtoti gadījumi».

UZDROŠINĀŠANĀS runāt par pret sevi vērstu vardarbību — to par vienu no taustāmākajiem pilotprojekta rezultātiem auditorijai min tukumnieki: Valsts policijas pārstāvis Janeks Bahs un Tukuma novada sociālā dienesta direktore Ina Balgalve. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru