Veiksmīgas kooperācijas pieredze Zemgalē

- 11.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante Valda Empele jūlija izskaņā organizēja pieredzes apmaiņas pasākumu lauku uzņēmējiem un konsultantiem. ES līdzfinansētajā projektā «Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana» tika sagatavota daudzpusīga programma par kooperatīvu darbības attīstības un konkurētspējas palielināšanas pieredzi dažādu nozaru kooperatīvos.

Ar vairāk nekā 27 gadu pieredzi – unikāli nišas produkti

Kā pirmo, apmeklējām SIA «Līcīši Ldt». Uzņēmums ir Jelgavas apkārtnes mājražotāju biedrības «Pārtikas amatnieki» biedri un ir viens no pirmajiem un joprojām lielākajiem kazu audzēšanas un kazas piena produktu ražošanas uzņēmumiem Latvijā.

Daudzo produktu kvalitāti garantē vairāk nekā 27 gadu ilgā pieredze kazas piena produktu ražošanā. Saimniecībā izmanto pienu, kas iegūts no pašu ganāmpulka – ap 100 slaucamām kaziņām, kā arī to vēl iepērk no kazu fermām citviet Latvijā. Kooperācija kazkopju starpā ir veiksmīga, jo ne jau katra ganāmpulka saimniekam ir jākļūst arī par piena pārstrādātāju. Gadu gaitā saimniecības īpašnieces Māra un Līga Liepiņas ir radījušas unikālus nišas produktus: nogatavinātu, puscieto kazas sieru, fetas tipa siera gabaliņus eļļā, izcili garšīgu kefīru un mīksto sieru papildinātu ar garšaugiem. Daudzus produktus saimniecība var nodrošināt arī periodā, kad visā Latvijā kaziņas dodas atpūtā, tas ir, laikā no decembra sākuma līdz pat februārim, tādēļ ir iespēja sadarboties ar lielajām tirdzniecības ķēdēm, izpildot viņu prasības par regulāru produkcijas piegādi. Saimniecība lepojas ar to, ka ir bioloģiski atzīts piena pārstrādes uzņēmums, jo iegūt tik nozīmīgu sertifikātu salīdzinoši mazam uzņēmumam ir sarežģīts un laikietilpīgs process.

KOPBILDE. Pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki viesmīlīgajās «Zeltlejās». Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru