Daiga Siliņa

Paveiktais – vērienīgs un fundamentāls

30.Augusts, 2022
Laikrakstā

LLKC Valmieras konsultāciju birojs augustā rīkoja programmu «Latvijas un citu valstu kooperatīvu formas, iespējas un pieredze». Mācības risinājās Igaunijā un Latvijā, to finansēšanai līdzekļi tika saņemti no LAP 2014. – 2020. apakšpasākuma «Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi».

Lauku uzņēmēju mācību gads

19.Janvāris, 2022
Laikrakstā

Lauksaimnieki, kuru darbs un saražotie produkti nodrošina valsts neatkarību no pasaules pārtikas apgādes ķēdēm, gadu iesāk ar satraukumu. Dramatiskajam energoresursu cenu kāpumam turpinoties, saražoto pārtikas izejvielu iepirkuma pieaugums nodils strauji. Sagaidāms, ka būs jāpieņem sarežģīti lēmumi par to, kā pārstrukturēt uzņēmumus, lai pārvarētu šo dižķibeli.

Reģiona finanses – reģiona attīstībai

3.Marts, 2021
Laikrakstā

Vietējām rīcības grupām, kuru pamat­uzdevums Latvijā ir piesaistīt ES LEADER fonda finansējumu lauku teritoriju attīstībai, jau vairākus gadus ir iespēja savstarpēji sadarboties un risināt reģionālas nozīmes jautājumus. Rīcības grupas vienojas par nepieciešamajiem pasākumiem, lai sasniegtu kādu kopēju mērķi, un izstrādā sadarbības projektu.

Veiksmīgas kooperācijas pieredze Kurzemē

18.Augusts, 2020
Laikrakstā

Iepriekšējā nedēļā laikraksta «Liesma» lasītāji uzzināja par Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas konsultāciju biroja organizēto pieredzes apmaiņas pasākumu lauku uzņēmējiem un konsultantiem. Programmas pirmajā dienā mēs iepazināmies ar lieliskiem uzņēmumiem Zemgalē, bet otrās dienas pasākumi norisinājās Kurzemē – par tiem tad arī šoreiz plašāk.

Veiksmīgas kooperācijas pieredze Zemgalē

11.Augusts, 2020
Laikrakstā

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante Valda Empele jūlija izskaņā organizēja pieredzes apmaiņas pasākumu lauku uzņēmējiem un konsultantiem. ES līdzfinansētajā projektā «Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana» tika sagatavota daudzpusīga programma par kooperatīvu darbības attīstības un konkurētspējas palielināšanas pieredzi dažādu nozaru kooperatīvos.

LLKC Valmieras birojs turpina iesāktos darbus

29.Jūlijs, 2020
Laikrakstā

Pasaules kārtība šopavasar kļuva citāda. Tagad mēs domājam citās kategorijās, novērtējam to, kas pirms Covid krīzes likās tik pašsaprotams un neiedragājams.

2020. gadu iesākām ar lauksaimnieku apmācību aktivitāšu rūpīgu plānošanu ES līdzfinansētā projekta «Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi» ietvaros.

Mācās Latvijas kazkopji

13.Novembris, 2019
Laikrakstā

Šoruden LLKC Valmieras birojs organizēja nu jau par tradīciju kļuvušu pieredzes pasākumu kazkopības saimniecību īpašniekiem.

Vidzemes Uzņēmēju dienās 2019 – arī «Novadu garša»

15.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) par vienu no saviem uzdevumiem ir izvirzījis sadarbības veicināšanu starp vietējo produktu ražotājiem, restorāniem un ēdināšanas uzņēmumiem. LLKC jau ir organizējis un arī finansiāli atbalstījis Latvijas pārtikas amatnieku dalību starptautiskajā izstādē Rīga Food. Šajā pavasarī un visas vasaras garumā LLKC organizēs vērienīgus pasākumus visos Latvijas novados, tie noslēgsies ar amatnieku un pavāru satikšanos «Vieta, kur satiekas novadu garša» septembra beigās Rīgā, Skanstes kvartāla jaunajā kompleksā Hanzas Perons.

«No idejas līdz rezultātam!» . I

14.Augusts, 2018
Laikrakstā

Eiropas Savienības LEADER  programmas atbalsts uzņēmējiem,  biedrībām un pašvaldībām joprojām turpinās. Par  paveikto mūspusē «Liesmas» lasītājiem pastāstīsim rakstu sērijā  «No idejas līdz rezultātam!»

Pie sadarbības partneriem Vācijā

13.Jūnijs, 2018
Laikrakstā

Maija nogalē  biedrības «No Salacas līdz Rūjai» valdes priekšsēdētāja Evija Nagle un biedrības darbinieces Daiga Siliņa un Aija Žideņa devās vizītē uz Saksijas-Anhaltes pavalsts galvaspilsētu Magdeburgu Vācijā. Vizītes mērķis bija sagatavošanās starpvalstu sadarbības projekta norisēm. Jau informējām par pirmo tikšanos janvārī, kuru mēs rīkojām Kocēnu novadā. Šī bija atbildes vizīte, lai tiktos ar Vācijas partneriem un uzzinātu par viņu interesi un mērķi sadarboties.

Latvju garšas vācu mutēm

3.Oktobris, 2017
Laikrakstā

2011. gadā aizsākās interesants un radošs starpvalstu sadarbības projekts, kura partneri ir Latvijas Zemkopība ministrijas Starptautisko lietu nodaļa, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Saksijas - Anhaltes federālās zemes (Vācija) Zemkopības ministrija. Septiņus gadus abu valstu lauksaimniecības speciālisti regulāri satiekas, lai diskutētu par aktualitātēm lauku attīstības jautājumos, dalītos pieredzē par atbalsta pasākumu nosacījumu pilnveidošanu, tendencēm, problēmām un risinājumiem.

Vidzemnieki pamanīti un augstu novērtēti

12.Septembris, 2017
Laikrakstā

Sestdien, 9. septembrī, bija noslēgums starptautiskajai pārtikas izstādei «Rīga Food 2017». Labā ziņa: pārtikas mājražotājiem no Vidzemes novadiem tā atnesa triumfu.

Riga Food – arī mūsu novadu pārtikas mājražotāji

8.Septembris, 2017
Laikrakstā

6. septembrī atklāta starptautiskā pārtikas izstāde Rīga Food 2017, kas ir nozares svarīgākais notikums Baltijas valstīs, un šogad tajā piedalās 35 valstis, savus jaunākos produktus un pakalpojumus prezentē vairāk nekā 700 uzņēmumu. Nacionālo kopstendu pārstāv 24 uzņēmumi no visdažādākajām pārtikas nozarēm.

Par sadarbību, partnerību un mieru

15.Augusts, 2017
Laikrakstā

Augusta sākumā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras biroju apmeklēja viesi no Vācijas. Tā bija kādam īpašam projektam veltīta vizīte!

Ar Vācijā gūtu pieredzi

21.Jūnijs, 2017
Laikrakstā

Šogad Valmieras Lauku konsultāciju birojs aktīvi iesaista uzņēmējus mācību un pieredzes apmaiņas pasākumos Latvijā un Eiropā.

Pēc saimniekošanas pieredzes uz Čehiju

29.Marts, 2017
Laikrakstā

Valmieras Lauku konsultāciju birojs aktīvi iesaista uzņēmējus mācību un pieredzes apmaiņas pasākumos ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā.

Teorētiskās zināšanas plus saimnieku pieredze

1.Marts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Lauku konsultāciju birojs ES līdzfinansētā Apmācību projekta ietvaros šogad organizē plašu zināšanu apguves programmu piena un gaļas lopkopības, augkopības un bioloģisko saimniecību speciālistiem. Šajās daudzpusīgajās mācībās ir iespēja apgūt gan teorētiskās zināšanas, gan arī praksē apmeklēt modernus, inovatīvus uzņēmumus tepat Latvijā un arī vairākās ES dalībvalstīs. Lauksaimniecības uzņēmumu īpašniekiem un speciālistiem ir iespējams reģistrēties dalībai pieredzes braucieniem uz Čehiju (piena un gaļas ražošana), Nīderlandi (atjaunojamo energoresursu izmantošana), Igauniju (bioloģiskā lauksaimniecība), Vāciju (kazkopība) un Poliju (kooperācija).

Mājražotāju dalība «Riga Food» — jauna pieredze un iespējas

13.Septembris, 2016
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Rīgā ar plašu vērienu noritēja starptautiskā izstāde «Riga Food 2016». Izstādes dalībnieki prezentēja gandrīz visus pārtikas jomā ietilpstošos produktus, to iepakojumu risinājumus, pārstrādes un virtuves aprīkojumu.