Vēl ir laiks saspēlēties

- 21.Septembris, 2021

Gatavojoties jaunajai basketbola sezonai, sestdien kārtējo spēli Valmieras olimpiskajā centrā aizvadīja mūsu galvenā vīru komanda. Pretiniekos šoreiz bija spēcīgā ostinieku brigāde no Igaunijas ostas pilsētas Pērnavas.

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – Pērnavas osta 72:84 (22:27, 17:26, 17:14, 16:17)

Ciemiņi šosezon pošas Eirokausiem, tāpēc sastāvs savākts spēcīgs. Valmieriešiem laukumā iznāca atkalredzēšanās ar savulaik Valmieras komandā uzspēlējušo pieredzējušo leišu divmetrinieku Artūru Valeiku, Latvijā sestdien varēja spēlēt arī pērnaviešu latvietis Andris Misters.

Atklājuši rezultātu, ciemiņi mājiniekiem ne reizi neļāva izvirzīties vadībā. Pirmajā puslaikā pērnaviešu pārsvaru lielā mērā sekmēja no brīvām pozīcijām realizētie trejači, otrajā mūsējie viesu snaiperim Valgem (trejači 5/9) vairs izvērsties neļāva. Ciemiņu spēle izskatījās pārdomātāka gan aizsardzībā, gan īpaši uzbrukumā, kur slaidie viesu uzbrucēji vairākas reizes tika līdz brīvam metienam no groza apakšas. Abas komandas uzmanīgi pieturēja bumbu uzbrukuma zonā, tāpēc tikpat kā nebija ātro uzbrukumu. Otrajā puslaikā viesu pārsvars vienubrīd sasniedza pat 16 punktus, mājinieki spēja šo deficītu brīžiem samazināt, taču tuvāk par 8 punktiem pērnaviešiem vairs netika. Valmieriešu galvenais treneris Edmunds Valeiko variēja ar sastāvu, laukumā pabija visi no mūsējo pieteiktajiem 11 spēlētājiem, arī viesu treneris izmantoja pilnīgi visu savu basketbolistu duci.

PAR BUMBU! Zem pretinieku groza cīnās viens no patlaban labākajā formā esošajiem Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola komandas spēlētājiem Ervīns Jonāts (Nr. 6, melnā formā). Viņam aizmugurē savulaik Valmierā spēlējušais Pērnavas lietuviešu leģionārs Artūrs Valeika, bet situāciju no malas vērtē latvietis igauņu komandā Andris Misters (Nr. 22).