Vēlmes bez rīcības?

- 7.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kā liecina pētījumu centra SKDS vēl jūnijā veiktas aptaujas rezultāti, vairākums jeb 57% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka partiju popularitātes reitingi, kurus publisko sabiedriskās domas aptaujas kompānijas un plašsaziņas līdzekļi, nav uzticami.

Partiju reitingiem tikmēr uzticas tikai katrs ceturtais jeb 26% aptaujāto, bet 17% nav skaidra viedokļa par šo jautājumu.

Atsevišķi ir vērts piebilst, ka, atbilstīgi SKDS sniegtajai informācijai, apmēram līdzīga aina šajā ziņā bija vērojama arī gadu iepriekš. Bez tam arī bez jebkādām aptaujām ir skaidrs, ka ievērojama daļa sabiedrības šādiem reitingiem ticējusi nav nekad, uzskatot tos par manipulatīvu instrumentu, ar kuru starpniecību tiek ietekmēts vēlētāju noskaņojums. Nekāda skaidra priekšstata par to, kurš, kā un kādēļ par visu iepriekšminēto varētu maksāt un kā minētais mehānisms varētu darboties, nevienam, protams, nav, taču šāds viedoklis ir gana izplatīts.

Tajā pašā laikā minētais priekšstats ir stipri tāls no patiesības, arī tādēļ, ka partiju reitingi vēsturiski ir viena no «nopietno» sabiedriskās domas izpētes kompāniju firmas zīmēm, un, kā regulāri rāda dažādu vēlēšanu rezultāti, arī ir tuvi realitātei un reti iziet ārpus iepriekš definēto pieļaujamo kļūdu robežām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru